Lokomotiva-714.8-CNG-metro
souprava-metra
Kabina-strojvedouciho-v-lokomotive-714.8-CNG

Ve Vítkovicích pokračují přestavby lokomotiv na CNG

čtvrtek, 28. června 2012, 20:29

Jedním z prvních vystavovatelů, na kterého jste mohli při vstupu na veletrh drážní techniky Czech Raildays 2012 narazit, byla společnost Vítkovice Doprava, a.s. Ta se na železničním veletrhu prezentuje v posledních ročnících svými CNG lokomotivami. Připomeňme, že v roce 2010 spatřil světlo světa prototyp o výkonu 250 kW zkompletovaný na bázi přestavby dvounápravové lokomotivy řady 703.8.

O rok později se už na veletrhu představila dvakrát výkonnější, dvěma motory (každý o výkonu 260 kW) poháněná lokomotiva na CNG vyvinutá z motorové lokomotivy řady 714 010-6. Tento vůz původně zamýšlely využít už i České dráhy k pozdějšímu zkušebnímu provozu na regionálních tratích, ale přesto jej dosud používá pouze společnost Vítkovice Doprava ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group.

„Je to tak, zatím je lokomotiva využita pouze jako posunovací a tažný vůz, který se pohybuje mezi provozy společnosti Vítkovice Machinery Group. Ale lokomotiva už táhla loni a letos i soupravu dvou vozů metra při příležitosti tradičního Prvomájového dne strojařů, kdy je den otevřených dveřích v našich provozech,“ prozradil pan Maršo, strojmistr ve společnosti Vítkovice Doprava.

Celou reportáž naleznete na webu www.hybrid.cz.
Foto: Daniel Kunz

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.