My také jezdíme na CNG!

Rubrika "My také jezdíme na CNG" si klade za cíl představit široké laické i odborné veřejnosti praktické zkušenosti s provozem CNG. Postupně Vám tak představíme živnostníky, firmy, veřejné instituce a soukromé osoby, kteří se pro pohon na zemní plyn již rozhodli, a kteří jsou ochotni se se svým příběhem a zkušenostmi podělit. 

Pokud jste již aktivním uživatelem CNG nebo znáte někoho takového ve svém okolí někoho takového, napište nám! Naši čtenáři ocení praktické postřehy, Vy zase firemní prezentaci v netradičním světle.

MASO UZENINY PÍSEK, a.s.

MASO UZENINY PÍSEK, a.s.

Společnost zaměřující se na výrobu masných výrobků z vlastní porážky, nabízí kompletní sortiment uzenin, včetně fermentovaných, bezlepkové výrobky, konzervy nebo uzené plněné sele na objednávku.

Jídlopodnos.cz

Jídlopodnos.cz

Další společností, kterou jsme si vzali na paškál v rámci našeho seriálu „My také jezdíme na CNG“, je mladá firma z Karlových Varů, která se vrhla na podnikání teprve před několika měsíci, konkrétně v dubnu 2013.

Autodoprava Kamenné Žehrovice

Autodoprava Kamenné Žehrovice

Pan Petr Sobolík provozuje firmu s autodopravou od roku 2004. Má za sebou pestrou pracovní minulost a někdy i kuriózní zážitky.

Městská policie Ostrava

Městská policie Ostrava

Ostravsko, které se dlouhodobě potýká s nejvyšším stupněm znečištění ovzduší, je pro příklady využití zemního plynu v praxi ukázkovým regionem. Nejen, že zde sídlí významný výrobce a svým způsobem i průkopník branže Vítkovice Doprava (vzpomeňme např. na unikátní projekt lokomotivy na CNG), ale daří se zde i projektům veřejné správy.

Sixt

Sixt

V České republice se vozy na zemní plyn etablovaly již téměř ve všech oborech a nejedna firma, která s CNG začala pracovat, učinila toto rozhodnutí nejen z ekonomických důvodů, ale mnohdy i cíleně jako součást své image. Pojďme se podívat blíže na velmi zajímavý přístup české pobočky společnosti Sixt.

Samospráva nemovitostí Prakšice s.r.o.

Samospráva nemovitostí Prakšice s.r.o.

V souvislosti s pozitivní zprávou o nové plnící stanici v Uherském Hradišti, jsme se rozhodli navštívit provozovatele a z původního záměru získat informace o průběhu plánování a realizace konkrétního zařízení, se vyklubalo příjemné překvapení. Skupina podniků majetkově propojených se společností provozující stanici totiž vlastní více jak 60 vozů na zemní plyn!

APM Automotive s.r.o. (Kdyně)

APM Automotive s.r.o. (Kdyně)

Další zastávkou na cestě za osvědčenými příklady z praxe využití zemního plynu v dopravě je malé městečko Kdyně v Plzeňském kraji. Zde v šumavském předhůří totiž sídlí jeden z nejvýznamnějších dovozců a distributorů autodílů v České republice APM Automotive s.r.o.

SAMOHÝL group, a.s.

SAMOHÝL group, a.s.

Společnost SAMOHÝL group, a.s. je přední českou společností zabývající se distribucí a prodejem chovatelských potřeb, krmiv a veterinárních léčiv. Provozuje 50 vlastních prodejen po celé České republice a provozuje poměrně rozsáhlý vozový park čítající okolo 80 vozů.

Sedlčanské technické služby, s.r.o.

Sedlčanské technické služby, s.r.o.

O svoz komunálního odpadu ve spádovém území města Sedlčany se již řadu let stará městem vlastněná společnost Sedlčanské technické služby, s.r.o. Zajímavá je také tím, že provozuje vůz na CNG. A jaké má zkušenosti?

Zdeněk Velíšek - soukromá pekárna (Kamenice nad Lipou)

Zdeněk Velíšek - soukromá pekárna (Kamenice nad Lipou)

Pekárna pana Velíška leží v malebné krajině na Vysočině a na trhu působí již 20 let. Svým prvotřídním pečivem zásobuje ze základny v Kamenici nad Lipou jižní Čechy a Vysočinu.