Bezpečnost

úterý, 24. dubna 2012, 16:11

Zcela jednoznačně platí: Vozidla na zemní plyn jsou stejně tak bezpečné, jako jakékoliv jiné auto. Především tlakové nádrže na CNG podléhajjí nejpřísnějším bezpečnostním předpisům a testům (např. tlakování na 600 bar, provozní tlak je přitom max. 250 bar) a patří mezi nejstabilnější a nejbezpečnější komponenty vozu. Navíc jsou umístěny tak, že nezasahují do zavazadlového prostoru.

CNG

V případě havárie jsou tlakové láhve odtlakovány prostřednictvím bezpečnostního ventilu a nemůže dojít k roztržení láhve výbuchem ani v případě požáru. Teplota vzplanutí u jednotlivých paliv hovoří take ve prospěch zemního plynu - je 650 st. C, zatímco u LPG je to 450 st. C a 250 - 340 st. C u nafty, resp. benzínu.

Této výhody CNG např. využívá hasičcský sbor ve Frankfurtu ve svých CNG vozidlech – mohou v případě zásahu přijet k požáru blíže, než tradiční vozy.

Oproti LPG je CNG lehčí než vzduch, v případě náhodného úniku plynu se tento odvětřá do atmosféry a je to tedy další výhoda bezpečnosti. U LPG plyn zůstává u země a vyvstává riziko následného výbuchu při zdroji vznícení.

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Michal Pašek
Michal Pašek

Jan Machát, mohl byste to popsat detailněji, prosím? Je to tak špatné? Jaký motor má Váš Caddy? Děkuju.

sobota, 24. března 2018, 12:37
Jan Machát
Jan Machát

Když jsme si koupili automobil VW Caddy CNG tak sem dostal rakovinu mozku.

středa, 29. března 2017, 09:09
kokot plyn
kokot plyn

plyn zabíjí cng je na píču

úterý, 28. března 2017, 18:58
Marek Tomíšek
Marek Tomíšek

Pokud jde o rozšíření do státního sektoru, tak to se týká hlavně CNG. LPG už je přežitek. Měl jsem možnost vyzkoušet několik aut na CNG a vypočtené náklady na kilometr vychází opravdu zajímavě. Ostatně posuďte sami: http://www.usporne.info/407-od-skody-citigo-az-po-mercedes-e-vse-na-cng/3

středa, 28. ledna 2015, 14:09
Dalibor Janda
Dalibor Janda

V dnešní době LPG využívají už i policejní vozy atd. Zkrátka se to rozšířilo i do státního sektoru. Vidím v tom docela budoucnost, nejvíce s přibývajícími čerpacími stanicemi. Ostatně tento názor jsem už rozvedl na http://www.osobak.cz/koupe-auta-na-plyn-lpg--cng-316/ .

středa, 18. června 2014, 18:21