csm_Audi_A3_g-tron___ZE___3__DK_1_77977823b5

Test ADAC - CNG vozy na předních pozicích výhodnosti provozu

středa, 14. září 2016, 12:33

Německý autoklub ADAC provedl aktuální srovnání motorizací poháněných tradičními palivy a plynnými palivy, tedy LPG a CNG. Pro vyhodnocení se braly hodnoty servisních nákladů, pojištění, daní aj. specifických nákladů v SRN. Cenová úroveň byla vztažena k dubnu 2016 a poměry jsou velmi podobné cenové situaci v ČR.

I přes aktuálně nízké ceny tradičních pohonných hmot vychází CNG verze velmi výhodně, a to zejména u některých modelů automobilek Audi, VW, Škoda a Fiat. Porovnání vychází poměrně výhodně pro CNG i přes poměrně malý uvažovaný nájezd km, který byl ve 3 variantách od 10 do 30.000 km ročně. S narůstajícím počtem km se výhodnost dále zvyšuje. Detailní přehled najdete zde

Mezi absolutní medailisty "šetřílky" se dostala Škoda Citigo G-Tec, která byla z celkového počtu všech srovnávaných modelů na třetím místě za cenově výhodnými Dacia Sandero LPG a Huyndai i10 LPG.

Vozy Škoda Citigo a Octavia s pohonem na CNG jsou velmi oblíbenými modely mezi zákazníky na našich čerpacích stanicích, přehled jen potvrzuje, že vozy CNG nemají žádné skryté náklady a v provozu firemních flotil s velkým nájezdem dokáží uspořit nemalé prostředky” uvedl Václav Holovčák ze společnosti Bonett, která provozuje síť čerpacích stanic na CNG v ČR.

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.