citigo_up_2
pristrojova_deska
citigo_up
citigo_up_7
citigo_up_4
citigo_up_3

Škoda Citigo vs Volkswagen up!

středa, 2. ledna 2013, 16:00

V současné době jsou na trhu k dostání nejlevnější CNG modely - městský automobil Škoda Citigo CNG a Volkswagen up! CNG. Jedná se o sesterské modely jednoho koncernu, které se společně Seatem Mii vyrábí v montážním závodě Volkswagenu v Bratislavě. Vozy sdílí stejnou techniku, v detailech, které mohou být pro někoho zásadní, jsou však odlišné.

Podstatný rozdíl najdeme již v interiéru. Up! volí hravější formu přístrojové desky, Citigo sází na její celoplastové provedení a pestrost ukazuje v jiných interiérových částech, zejména u dveří. Co se týká masky, oba vozy ji odvozují od svých koncernových sourozenců. U Škody najdeme masku chladiče s vertikálním mřížkováním, Volkswagenu dominuje logo značky. Nepřehlédnutelnou odlišností u třídvéřové verze je provedení partie zadního blatníku s napojením na zadní sloupek. U Citigo působí usedlejším dojmem, u up! se zvedá zadní partie a automobilu se dostává sportovnějšího rázu. U pětidvéřové verze pak rozdíly zadních partií nejsou tak viditelné. Dalším designérským detailem, který stojí za srovnání je provedení zadních dveří. Zatímco Škoda vsadila na oddělení dvou prosklených ploch a karosérie, VW zvolilo optické provedení celoplošně s návazností na prosklení.

Škoda Citigo CNG v katalogu

To co bude zřejmě nejvíce zajímat zákazníky je rozdíl v ceně. Škoda je k dostání již od 257 900 Kč za třídvéřovou verzi, u pětidvéřové verze je to pak 267 900 Kč. Up! zvolil mírně odlišnou cenovou politiku. Za 269 900 Kč totiž obsahuje další výbavu, jako je ESC, centrální zamykání a elektrické ovládání předních oken v celkové hodnotě 11 000 Kč. Rozdíl v ceně za počet dveří je identický se Škodou.

Volkswagen up! CNG v katalogu

Je trochu škoda, že VW up! je možné pořídit pouze v jedné výbavové verzi - Move up!. Škoda Citigo má tak v tomto případě lehkou výhodu, když nabízí ještě základní výbavu. Odpovědí VW je pak levnější dodatečná výbava - např. klimatizace stojí 5 100 Kč oproti 16 000 Kč u Škody.

Foto: Auto.cz

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.