ClARKBuXEAEQ18q
NewStralis_XP_20
francia-ivecoperrenot-24jun

Revoluce v nákladní dopravě na CNG

úterý, 28. června 2016, 13:36

Nový Iveco Stralis NP na CNG nebo LNG pohon je vybaven 8,7 l motorem Cursor 9 spalujícím stlačený zemní plyn a splňující Euro VI. Je prvním svého druhu, který dosahuje shodného výkonu (400k) a hodnot točivého momentu (1700 Nm) jako jeho naftový ekvivalent. Je to současně také první nákladní vůz na CNG s 12-ti stupňovou automatickou převodovkou zajišťující nižší náklady na pohonné hmoty a vyšší uživatelský komfort.

Ve verzi s pohonem na LNG dosahuje rekordního dojezdu 1500 km. Je vybaven Hi-Way kabinou představenou poprvé na akci “International Truck of the Year 2013”, kterou si zákazníci pochvalují pro svojí funkcionalitu a pohodlí na dlouhých trasách. Nový Stralis NP dosahuje těchto skvělých výkonů se shodnou užitečnou hmotností jako jeho naftový ekvivalent.

Pierre Lahutte, Iveco Brand President, řekl: “Iveco bylo prvním výrobcem ve světě užitkových vozů, který si uvědomil v roce 1991 potenciál zemního plynu. Uvedli jsme proto na trh verze nákladních vozů, dodávek a autobusů poháněných zemním plynem. Výsledkem je, že máme v současnosti flotilu 15 000 vozidel na zemní plyn operující po celé Evropě. S novým vozem Stralis NP vstupujeme do budoucnosti - je to první skutečná náhrada naftových vozidel bez kompromisů."

Vylepšení zavedená v novém voze Stralis NP přispívají ke snížení TCOo 3% ve srovnání s minulým modelem, který již tehdy dosahoval snížení nákladů na pohonné hmoty o 40% ve srovnání s naftovou verzí.

Zdroj: Iveco

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.