878A0086

Přehled nejlevnějších CNG stanic v ČR

pondělí, 14. prosince 2020, 14:05

V poslední době se setkáváme se zoufalými reakcemi všech vás, kteří jezdíte na CNG a jste zklamaní, že se ceny drží během krize krátkodobě výše, než je nafta. Musíme konstatovat, že se tyto stavy opakují po nějaké době, ale v horizontu několika let používání auta je zatím CNG vždy výhodnější.

Fakta hovoří jasně, pro lepší představu se můžete podívat na náš graf, kde pro vás srovnáváme ceny již dlouhých 11 let!

Nicméně v této době bychom rádi vyzdvihli pár stanic, kde je stále čerpat opravdu výhodné. Porovnáváme vždy stojanové ceny a připojujeme komentář. Pomyslným vítězem z provozovatelů se stává skupina Bonett, což ji doporučuje Vaši bližší pozornosti.

Aktualizováno 25.1.2021:

1. místo

Praha - Stodůlky - cena 23,5 Kč/kg

Tradičně Praha drží nižší cenouvou úroveň, než zbytek republiky, zde v rámci konkurenčního boje je však cena ještě níže. Oceňujeme provoz nonstop, a umístění s místě s vysokou hustotou dopravy. Handikepem pro některé může být absence zázemí - shopu s WC a dalšími službami. Provozovatel Bonett s dalšími desítkami stanic po ČR.

2. místo 

Vestec a Břežany - cena 23,90 Kč/kg

Vestec - typická vnitroareálová stanice s tankomatem, cca 2 km od jižního okruhu Prahy, pravděpodobně z důvodu konkurenční stanice v blízkosti drží dlouhodobě nižší ceny. Provozovatel Agro Jesenice, jediná stanice provozovatele.

Břežany - nedávno otevřená stanice u Kolína ve směru na Prahu bojuje o zákazníky cenou, konkurenci má zdatnou, vždyť jen v Kolíně samotném jsou 4 CNG stanice! Stanice je v rámci čerpací stanice Eurooil nonstop, s výhodným zázemím. Provozovatel ATM Energy, který provozuje ještě dalších několik stanic v rámci ČR.

4. místo

Praha - Jinonice - cena 24,00 Kč/kg

Již legendární stanice v rámci Prahy poskytuje jedny z nejlevnějších cen dlouhodobě. Pro ty, kteří platí hotově, mohou využít další cenové zvýhodnění a dostanou se na 22 Kč/kg. To je reálně nejnižší cena v ČR. Stanice je samoobslužná s oboustranným stojanem, bez zázemí. Provozovatel pan Ciml.

5. místo

Milín, Praha - Florenc - cena 24,90 Kč/kg  

Milín - dálnice D4 u Příbrami směr Praha - Písek - České Budějovice. Tak takto by měla vypadat moderní stanice - nízká cena na velmi frekventované cestě na jih, nonstop se zázemím WC, sprchy, motelu, shopu a dokonce minigolfu. Stanice je vhodná i pro nákladní vozy - dlouhé soupravy 24 t. Platba všemi možnými způsoby vč. CCS karet.

Praha - Florenc. Další z řady levných stanic v Praze, se zázemím stávající stanice s prodejem nafty a benzínu. Provozuje ČSAD Praha Holdings.

Dlužno dodat, že kromě výše zmíněných stanic je možné získat vhodné podmínky i jinde. Příkladem může být stanice v Přáslavicích - Kocourovec u Olomouce na dálnici ve směru na Ostravu. Zde je možné získat lokální kartu a tankovat za 25,50 Kč/kg, což je na dálniční stanici velmi zajímavá nabídka.

Pokud máte další tipy na výhodné stanice, podělte se s námi o zkušenosti!

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Antonín
Antonín

Když jsem vloni psal do Bonettu, přišla mi odpověď, že jsou ceny nasmlouvány na celý rok a proto v průběhu roku nemůžou zlevnit. Čekal jsem ne leden 2021 a těšil se, jak ceny klesnou. Chyba lávky, ať si plyn na vstupu zlevní jak chce, u stojanu můžou jít ceny pouze jedním směrem a to nahoru. Škoda...

středa, 13. ledna 2021, 15:04
Petr
Petr

Ústecko je celkem bída, jsem zvědavý zda při nižší ceně ropy a tím pádem lepší ceně zemního plynu se to projeví i na pumpách v ceně CNG od Nového roku. Děčín měl minulý rok pěknou cenu 24,90 a skočili rovnou na 28,40, není konkurence tak mlaskají.

neděle, 27. prosince 2020, 00:44
Beny
Beny

Ano je to škoda, pokud dojde ještě ke snížení daně na naftu o 1 Kč :-( A to nemluvím o tom co bude po roce 2025

čtvrtek, 17. prosince 2020, 06:55
Franta
Franta

Opravdu nechápu cenovou politiku u CNG,u nás ceny 27,90 Opava,28,40 Krnov.V rámci čistoty provozu by spíše mohli snížit tu jejich daň,než ji zvyšovat.Letos je cena CNG leckde vyšší než nafty a benzínu.Ikdyz kg versus litr je pořád lepší.

úterý, 15. prosince 2020, 22:05
Pavel
Pavel

Brno, uplna tragedie. Bonett umi v Praze 23,50 ale v Brne jsme o 20 % vys. Skoda, ze to nekdo trosku nevyhecuje...

úterý, 15. prosince 2020, 19:42
Marek
Marek

Mozna by stalo za zminku, ze zakaznik Prazske Plynarenske maji v Mirosovicicich muze dostat o korunu nize (23.9)

úterý, 15. prosince 2020, 14:01
Marcel
Marcel

To je hezké, bohužel v Ústeckém kraji si o tom můžeme nechat zdát, Innogy tu bohužel po Vitallu vládne s cenou 28,40. Eon 28,00. Snad nejdražší pumpa je v Ústí n. L. v areálu Dopravního podniku za 29,00 no nekupte to.... Naštěstí jsou 2 "ostrůvky" Most u Gazpromu za 26,50. Ještě levněji je to v Chomutově v Hrušanech za 25,50. I tak se ale vyplatí jezdit 2. autem na LPG za 11,00Kč. Je smutné, že se CNG více nepodporuje, místo toho se neustále zvedá daň.

úterý, 15. prosince 2020, 12:22
Ondra
Ondra

A jinak přes 27.50 ????

úterý, 15. prosince 2020, 11:45