Header_Porsche_1200x400pxl

Porsche vidí budoucnost v syntetických palivech - šance pro CNG vozy

úterý, 22. září 2020, 15:09

Výrobce sportovních vozů Porsche vidí reálnou budoucnost v syntetických palivech. Samotný elektrický pohon nesníží hodnoty emitovaného CO2 na potřebnou úroveň. Člen představenstva Porsche odpovědný za vývoj podporuje podporu a započítávání biometanu do úspor CO2.

V současné době se hodnotí emise CO2 z výfuku, zohlednit by se však měl celkový cyklus výroby paliva. Syntetická paliva dokážou při výrobě CO2 odčerpávat a tedy v celkovém cyklu výroby a spotřeby jsou CO2 neutrální. To platí i o známé výrobě syntetického metanu společnosti AUDI či o biometanu.

Syntetická paliva mají tu výhodu, že mohou být využita ve stávající vozidlech, tak i nových modelech se spalovacími motory.
EU bude v roce 2021 revidovat legislativu a sílí hlasy, že role plynu vyrobeného z obnovitelných zdrojů by měla hrát větší roli v úsilí o dekarbonizaci, než je tomu dosud. Nicméně na změnu legislativy nečeká např. Švýcarsko, které již nyní přimíchává do sítě přes 20% biometanu a aktuálně se buduje výrobna na syntetický metan z odpadů. Již v roce 2022 bude prostřednictvím výrobny na syntetický metan uspořeno ročně 5000 tun CO2.

Pokud se současná legislativa EU změní ve prospěch plynu, budou výrobci automobilů motivováni dále podporovat CNG technologie, které jim pomohou snižovat flotilové limity CO2.

 

 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.