vykon motoru cukani

sobota, 15. listopadu 2014, 23:53

zdravim mam opel combo 1.6 cng oriiginal ne predelavka. najeto cca 165 000 km...velka spokojenost...nicmene posledni dva tydny auto cuka, skace, nejede vic nez 80-90 km/h, dusi se...netahne...pri seslapnuti plynu a zvysenych otackach blika zluta kontrolka motoru (ta doted svitila udajne kvuli lambda sonde ?)...diky za pripadnou pomoc..

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
PP
PP

Dobrý den. Doporučuji zkontrolovat typ svíček. Hlavně koeficient tepelné hodnoty. Měl jsem s CNG podobné problémy - auto cukalo chcípalo, zejména za studena. Na benzín bylo vše v pořádku. Po výměně svíček za "teplejší", tj s nižším koeficientem tepelné hodnoty je vše OK. Konkrétně tedy místo svíčky BR DR15YS jsem použil BR DR14YS.

pátek, 13. ledna 2017, 10:09
Tomáš Hanzl
Tomáš Hanzl

Pokud kontrolka palubní diagnostiky (OBD) svítí nebo bliká znamená to indikaci nějaké chyby motoru. Většinou to souvisí se zapalováním, stavem lambda sond, katalyzátoru, případně jinou příčinou. V každém případě je to informace pro řídící jednotku a ta na ni nějakým způsobem reaguje. Doporučil bych přesnou diagnostiku závady a poté závadu řešit. Nejen v CNG koluje spousta mýtů a obzvláště na internetu existuje spousta odborníků a zaručených rad... Takže za mě rozhodně lambda sondu vyměnit, pochopitelně pokud je špatná. Bez informace z lambda sondy nemá řídící jednotka jak korigovat směs pro spalování. Ale já závady (prozatím) po intenetu diagnostikovat neumím, takže Vám takto nedokáži dát seriozní radu.

úterý, 16. prosince 2014, 12:02
dan prokes
dan prokes

diky za odpoved...auto bylo v servisu vymenilo se nejake cidlo vackoveho hridele (nockenwellensensor?) a auto jede, nicmene kontrolka motoru blika porad, i kdyz auto nepusobi jako v nouzovem rezimu...je to jen otazka casu? nebo to bude tou lambda sondou? bylo mi receno ze lamba sondu nemenit, protoze plyn ji dycky spali, zahreje se totiz ryhleji nez kapalny benzin...tak nevim...nejake doporuceni? diky moc, az budu v CR ozvu se do letnan urcite...

středa, 26. listopadu 2014, 14:18
Tomáš Hanzl
Tomáš Hanzl

Dobrý den, pokud Vám bliká kontrolka motoru - je vozidlo v náhradním režimu. V první fázi zjistěte o jakou závadu se jedná (může to být i zmiňovaná lambda sonda)... Pokud Vám s tím můžeme pomoci, kontaktujte nás na tel.: 604 268 172, TC 101, s.r.o., Praha 9 - Letňany.

sobota, 22. listopadu 2014, 23:33