V zimě CNG vypíná

středa, 11. ledna 2017, 07:33

Dobrý den, Volkswagen Touran (2011), i když mám nahraný nový software, mi v mrazech po startu i při jízdě s plnou nádrží přepíná na benzín a není způsob, jak nahodit zpátky CNG, než zastavit a znovu nastartovat. Zdá se mi, že se to stane, když při jízdě dám nohu z plynu. V létě to nedělá. Nevíte, čím by to mohlo být a jak to ošetřit? Jezdit jen s nohou na plynu je docela blbé. Díky! Honza

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Jiří
Jiří

Dobrý den, při minusových teplotách po natankování mě uchází cng.

pátek, 12. února 2021, 10:09
Filip
Filip

Taky se mi zdá hodnota +10°C jako pěkná blbost. Mám Tourana 2012 a start i jízda na CNG při letošních -20°C naprosto v klidu. Do rána parkuju v nevytápěné garáži a přes den, když jsem v práci stojí venku.

úterý, 21. března 2017, 10:10
Vladimír
Vladimír

Mám to samé auto akorát 2012 a v letošních mrazech okolo -20°C jezdilo na CNG bez problémů. Auto je ze Švédska a tam jsou mrazy také takové a nevidim důvod proč by to nemělo na CNG jezdit. Z brožury k autu vím, že starty na benzín jsou pod +5°C. A to může mít souvislost s regulátorem tlaku, který je vlevo vedle motoru při pohledu zepředu. Je v něm vyhřívací článek, který vyhřívá regulační trysku, která redukuje 200atm z nádrže na 6atm, které jdou dále do motoru. Takže parkování ve vyhřívané garáži by pomohlo tak jedině na start a k zamrznutí regulátoru by došlo stejně.

pátek, 24. února 2017, 15:45
Pert
Pert

Tak predne, v zime to na cng vubec jezdit nema z duvodu mozneho zamrzani regulatoru tlaku cng a v extremnim pripade az i plynovych vstriku! Hranicni teplota pro automaticke spousteni motoru na palivo cng je hodnota okolo +10 stupnu merena v chladici soustave, jinak jizda na benzin a navic do doby ohrati lambda sondy i se zapnutym predehrevem neni mozno aktivne regulovat ani spalovaci smes ani vyhodnocovat pomer metanu v natankovanem plynu a motor tak jede v pevne nastavenem rezimu podle ,,tabulky,, v ridici jednotce. Osetrit to muzes jedine parkovanim ve vyhrivane garazi. :-)

pátek, 27. ledna 2017, 13:46