spatny studeny start

čtvrtek, 8. ledna 2015, 14:55

Po vymene vstrikovacu, lamba sond a katalyzatoru mi spatne startuje auto opel combo . nastartuju tak na potreti. a kdyz je minus osm a vys tak nenastartuju vubec. jakmile jednou nastartuju, tak pak vse v pohode. mel jsem to i v servisu opel a nevi cim to muze byt vi nekdo co by tomu mohlo byt?

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Jarin
Jarin

Prosím Vás, co tady pletete olej v nádrži CNG? Opel combi startuje na benzín a po zahřátí, cca 1-2 minuty přepíná na CNG. Jako první bych vyjel starý benzín do nuly a natankoval nový bez bioslozek. Pokud nepomůže, kouknul bych na čidlo teploty. Může vykazovat vadu, tedy vyšší teplotu a nastaví se tak chudší směs. Další možnost, čidlo polohy klikovky. To mě delalot to samé na Zafira CNG.

úterý, 23. listopadu 2021, 00:30
Gabina
Gabina

Mam stejny problem. Ducato maxi, origo CNG, rani starty katastrofa, 3-4 pak jede v pohode. Jinak rano nastartuju, auto chytne a po chvice se udusi a chcipne. Autorizovany servis dal odpoved, ze to delaji vetsina aut. Super odborna pomoc. Moc se tedim na zimu, ted je rano 8-12 st. a auto se pri prvnim startu trapi. V zime si vse potrebne asi vezmu do batuzku a pujdu na bus :-

čtvrtek, 16. června 2016, 15:24
David Hloušek
David Hloušek

Andrea. To Vám řekli v MB Stodůlky, ne?

úterý, 11. srpna 2015, 18:43
Tom
Tom

Žádný ojej do nádrže pronikat nemůže. Pokud snad k něčemu takovému dochází, tak je to na reklamaci přímo u výrobce (a nenechte se odbýt, klidně to reklamujte přes ofi seris až v Německu, existuje i záruka po záruce!). V zimě auta na CNG nestartují na plyn, ale na benzín, na plyn se to přepne až po zahřátí motoru. Pokud vám to v zimě nestartuje, bude problém jinde než u plynu.

úterý, 21. července 2015, 09:58
Andrea
Andrea

Sama jsem uživatelkou Auta na CNG a sama jsem si tím prošla, bohužel ani autorizovaný servis si nevěděl rady, nakonec jsem si sama našla osobu, která musela poradit servisu v čem je problém. Oprava byla moc drahá a tím pádem se na cng nevyplatí jezdit dokuď se nezabrání pronikání oleje při tankování cng, do nádrže. To by se museli provozovatelé cng postarat o své nekvalitní čerpací stanice. To znamená, že je to dost velký problém. Olej z nádrže se dostat nedá, musí se celá nádrž a vše vymněnit. ovšem dalším tankováním cng se nová nádrž u auta zase naplní olejem. Smutné.

neděle, 15. března 2015, 15:27
Andrea
Andrea

Vím, co Vašemu autu, je, jednoduché při tankování cng Vám do nádrže proniká olej, bohužel při každém tankování u všech CNG stanic. Olej se usazuje v nádrži a pokračuje dál až do motoru, kde se dostane do plynových ventilů, při nízké teplotě zatuhne a nenastartuje te. Tím pádem žádná úspora ale drahá oprava, která se nerentuje. Aby bylo Vašemu autu dobře musel by jsteudělat výmněnu celeho cng systému včetně nádrže, můžete si nechat vymněnit pouze ventily, které Vám po nějaké době zase odejdou.

neděle, 15. března 2015, 15:15
Jiri
Jiri

Soucasty se menily z duvodu, ze zacala sviti kontrolka rizeni emisi a auto na cng zacalo pri vyssich otackach ztracet vykon. Mam original cng od vyrobce. Opel combo ecotec cng. r.v. 2009 . Dily jsou original nove od opelu akorat katalyzator neni original. Po tydnu jezdeni (po vymene dilu) mi zacalo auto spatne startovat rano. Teploty kolem 8 stupnu. Pri teplotach pod minus osm nenastartuju vubec. Musim vytahnout baterku a nechat ji chvili v teple a nastartuji hned na poprve. V servisu opel nemuzou prijit na to cim to je. Vymenili i startovaci modul. Na svickach mam najeto kolem 20 000 km

sobota, 10. ledna 2015, 09:10
Tomáš Hanzl
Tomáš Hanzl

Těžká rada, takto... Před výměnou se problémy neobjevovaly, nebo nebyla taková zima? Doporučil bych nějaký servis, kde mají s CNG zkušenosti ale to neznamená, že to s CNG přímo souvisí. Může to být problém na autě jako takovém, např. řídící jednotka (už jsme se s tím také setkali třeba u Volva). Možná zkuste vrátit ty staré věci a vyměňovat je postupně. Nezmiňujete se z jakého důvodu se měnily ani zda se jedná o nové originální díly.

pátek, 9. ledna 2015, 11:41