Nové auto na CNG

neděle, 14. května 2017, 22:12

Dobrý den, chci jít do nového auta a rozhodl jsem se pro vůz na CNG. Měl jsem vyhlídnutou Octávii, ale ani do kombíku se do ní, jako do rodinného auta nevlezem. Takže to spíše vypadá na VW Caddy 1,4, nebo Fiat DOblo 1,4. Jde mi spíše o to, jestli by nějaký znalec zde neporovnat motory v těchto dvou autech. Co tak scháním info všude možně, tak koncernový motor zřejmě bude mít o něco menší spotřebu, ale cena nového vozu je cca o 80 000kč větší. Pro Fiat hovoří cena, motor asi bude koncepčně o něco starší, i když papírově má o nějakého toho koně víc. ALE ze Světa motoru vím, že VW měl dost velké problémy s korozí lahví na CNG, že vozy kolem roku výroby 2010-2012 šly všechny na garanční výměnu a ty které unikly sítu, tak to jsou ty co ukazují ve zprávách že jím lahve při tankování explodovaly. Dále v SM psali, že z italskými vozy na CNG problémy nejsou a že i systém v autech by měl být odolnější, než u těch koncernových, myšleno všelijaké ty přepouštěcí ventily, atd. Poradil by nějaký znalec, odhlédnuvše od toho, že subjektyvně pohaní všechny italský káry a vyzdvyhne právě ty německý. Děkuji za postřehy.

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Dalibor
Dalibor

Prosím o radu jestli se mění u Passata ekofuel palivový filtr, mám už najeto 120 tisíc a kolega mi řekl, že je doživotní.Tak samo rozvody,jsou řetězové,tak se nemusí měnit? Děkuji za odpověď.

čtvrtek, 15. června 2017, 15:28
Tom
Tom

Důležitější než samotný motor jsou jiné věci, VW můžete koupit v akci, pak to nebude dražší než Fiat v katalogové ceně, VW má vyšší zůstatkovou cenu, které vám případný rozdíl vynahradí, VW má nádrž na CNG na 25 kg, Fiat jen na 16 kg, VW má nižší spotřebu....

středa, 31. května 2017, 00:10