Dojezd

úterý, 29. ledna 2013, 11:31

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký je dojezd u cng. Nikde jsem se nedozvěděl, jak velké nádrže se do auta montujou, speciálně MPV jako je Zafira. Prohlížel jsem si tady inzeráty, ale nikde není napsaný dojezd.Všude je uvedena jen spotřeba. viz vaše srovnávací tabulka. Pro mne je informace o dojezdu mimo náklady na ujetý kilometr prioritou. Podle toho se můžu rozhodnout, jestli se mi to vyplatí.Děkuji za odpověd.

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Endy
Endy

Dobrý den mám VW Touran CNG + benzín 2 ecofoul. Dá se zvětšit benzínová nádrž? A nebo zvětšit množství plynu aby byl větší dojezd.

čtvrtek, 3. června 2021, 16:50
CNG Plus
CNG Plus

U továrně upravených vozidel, ke kterým se vztahovala první část odpovědi, jsou na přístrojové desce 2 ukazatele pro obě paliva. Někdy je dojezd indikován i palubním počítačem s dojezdem CNG a po vyjetí CNG následně dojezd na benzín. U dodatečně montovaných přestaveb zůstává původní nádrž a i palivoměr beze změny, pouze se doinstaluje tlaková nádrž do zavazadlového prostoru. Stav paliva (CNG) je pak indikován dodatečným ukazatelem s diodami.

úterý, 29. ledna 2013, 22:38
Anonym
Anonym

Děkuji za odpověd. Ale ještě bych se chtěl zeptat na jednu otázku. Je potom někde od benzinové nádrže ukazatel palivoměru? Od cng be se toto mělo zobrazovat pomocí světelných diod na krabičce od ovládání,což jsem vydedukoval z fota jednoho automobilu,který to měl vedle volantu. Ale od benzínu to je kde? Vycházím z toho, že se tam montuje jiná nádrž s jiným obsahem, než byla původní nádrž a proto si myslím, že originální palivoměr na přístrojové desce si s tím nebude moc rozumět, když se objem nádrže sníží o 70%.

úterý, 29. ledna 2013, 18:36
CNG Plus
CNG Plus

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Dojezdy na CNG a benzín jsou u každého typu vozidla individuální. U nových modelů aut jsou v sekci Auta dojezdy uvedeny u každého vozu, inzeráty si spravují sami inzerenti a mnohdy informace o dojezdech neuvádějí. Mlžeme Vám však informaci pro daný typ poskytnout na základě Vašeho konkrétního dotazu - typu auta. Např. v případě staršího Opelu Zafira je nádrž na CNG 21 kg (dojezd cca 380 km) a 14 l nádrž na benzín (dojezd cca 150 km).

úterý, 29. ledna 2013, 15:42