chcípák :-)

čtvrtek, 12. prosince 2013, 16:37

Dobrý den, chci se zeptat, jak se chovat k autu s CNG, zda to má jízda na CNG nějaká specifika nebo mouchy? Koupila jsem nedávno Citroena Xsaru Picasso, s dodatečně nainstalovaným CNG. Jezdím s tím teprve pár dní. Při ranním nastartování auto startuje na benzín ok, poté se přepne na plyn. K nejbližší křižovatce to mám cca 3 km a auto mi při neutrálu chcípá. Pokud chcípne, už nenastartuju a musím přepnout na benzín. Poradí někdo, čím to je? Je třeba auto ještě studené a mám na to dávat pozor? Jezdím krátce, komentáře uvítám. K autu jsem dostala instrukce pouze: Tu máš a jezdi...

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
CNG Plus
CNG Plus

Doporučujeme obrátit se na firmy provádějící přestavby a servis CNG tak, aby nedocházelo k podobným obtížím (normální to není). Co se týká nádrží, tak by to opravdu mělo být, že počet diod indikuje naplněnost. Pokud ale je v autě běžná láhev 80-100 l, vejde se do ní 12 - 14 kg, tedy by to odpovídalo Vašim údajům.

čtvrtek, 12. prosince 2013, 23:13
Radka Krajčová
Radka Krajčová

PS: Netuším, jaký je obsah celkem čtyř bomb. Na přepínači svítily dvě diody ze čtyř, což bych chápala jako půlku nádrže. Při tankování se do toho vlezlo pouhých 6,5 kg plynu?

čtvrtek, 12. prosince 2013, 17:05