90% CNG

středa, 19. června 2019, 11:26

Dobrý den, mám dotaz, mám neustálý problém, že každou chvíli nemám 100%CNG i přesto, že na stanicích kde tankuji, vždy bylo. Někdy ještě skočí na 100%CNG ale většinou ne. Celkem spojené s tím je rozsvicování vrtulníku u škodovky. vtipné mi přišlo, že po dvouch smazání hlášek, cng bylo zase 100% a vrtulníček se půl roku nerozsvítil, nyní opět svítí a většinou CNG 90%. možná i větší spotřeba o trochu. Prosím umí někdo poradit, co je špatně nebo co mám dělat??? nebo kde je dobrý servis na CNG mezi Příbramí a Praha?

Komentáře k článku

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
X
X

Momentálně to došlo do té míry, že se mi po nastartování dokonce automaticky přepne provoz z CNG na benzín, ačkoli plynu je v nádrži dostatek. Napadla mě tak otázka, zda problém není ve kvalitě paliva, nýbrž v jeho vyhodnocení počítačem. Jinými slovy palivo je dost možná všude v pořádku, ale vlivem opotřebované lamda sondy ho počítač vyhodnocuje jako nekvalitní.

úterý, 13. července 2021, 11:23
X
X

Auto mám velmi krátce, avšak trápí met stejný problém. A stejně tak jako vy jsem problém hledal ve kvalitě paliva a následném rozsvícení kontrolky systému výfukových plynů.

úterý, 13. července 2021, 11:17
Atat
Atat

Tohle by mě také zajímalo, mám podobný problém, záleží na čerpací stanici, někde je tankování s kvalitou na 100%, jinde jen na 80% a tím i vyšší spotřeba. Nevím, co tomu říká motor. Kdo zná prosím odpověď ???

úterý, 25. května 2021, 20:28