VW-Golf-8-Variant-Illustration-560x373-df0789f9d710e8d1

Nový VW Golf - co víme?

pondělí, 25. března 2019, 15:55

Ačkoliv se podle médií může zdát, že Volkswagen zanevřel na spalovací motory, není tomu tak. Současná nepřehledná situace je způsobena kombinací přechodu na novou emisní normu a přechodem na novou generaci.

Ta má podle posledních zpráv zpoždění a bude představena koncem roku 2019. Bohužel to znamená, že nový Golf bude reálně v prodeji až v roce 2020 a verze s pohonem CNG ještě o rok později. Potěšující je, že koncern počítá s pokračováním této motorizace, konkrétně jde o čtyřválcový motor o objemu 1,5 l. Avizován je přechod na systém 48V Mild-hybrid, zřejmě i pro CNG verzi.

VW Golf je historicky nejúspěšnější model koncernu. Nová generace stále počítá i s provedením Variant, který má přinést ještě více zavazadlového prostoru. Verze TGI, která sdílí techniku s Octavií a Seatem Leon, patřila v Německu k nejrychleji rostoucímu segmentu.

Golf bude z hlediska designu spíše evolucí než revolucí a bude sázet na větší konektivitu, asistenční systémy a systém 48V Mild-hybridu, který dokáže obnovit kinetickou energii získanou při brzdění a zpomalování a tu následně použít k pohonu vozidla.

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.