SEAT-launches-the-all-new-SEAT-Leon_01
2020-Seat-Leon-1024x555
seat-launches-the-all-new-seat-leon_05_small-728x409
3506089
seat-launches-the-all-new-seat-leon_02_small-1100x618

Nový Seat Leon právě představen - bude i v CNG

středa, 29. ledna 2020, 11:24

To, co znamená Golf pro VW, je pro Seat model Leon. Jen několik málo měsíců po prezentaci nového Golfu představuje Seat již čtvrtou generaci Leonu. Od dubna 2020 bude v dealerské síti k dispozici pětidvéřová a kombi verze. CNG verze se objeví až ke konci roku, bude mít osvědčenou techniku motoru 1,5 l s výkonem 96 kW.

Oproti dosavadním provedením odpadne trojdvéřová verze. Již na první pohled je jasné, že na Leonu je vše nové. Přední část vozu odkazuje na příbuznost ostatních modelů značky zejména pak s modelem Taracco. Výrazná je maska a uložení světlometů. Zadní část vozu je v souladu se současnými trendy osazena výrazným světelným pásem s dynamickými ukazateli směru. Za zmínku stojí i rafinovaně tvarovaný dvojitý výfuk. 

Pětidvéřová verze měří 4,37 m (nárůst oproti předchozímu modelu o 86 mm), kombi měří 4,64 m (+ 93 mm). Vnitřní prostor je zpracovaný minimalisticky, display je posazený výše a lépe v zorném poli řidiče. U verzí s automatickou převodovkou DSG bude zmenšený volič jízdních režimů.

Zcela přesvědčivý je Leon vzadu. Kromě snažšího nástupu je zde více místa na nohy, dokonce i ve srovnání s Golfem, díky o 50 mm delšímu rozvoru. V zavazadlovém prostoru je to mezi Golfem a Leonem remíza s hodnotou 380 l, teprve po sklopení má Leon s 1300 l opět náskon na Golf.

Zvlášť pyšný je Seat na konektivitu a vysvětluje, že je Leon prvním plně propojeným modelem značky. Srdcem je desetipalcový kombinovaný display, který umožňuje jednoduché ovládání všech prvků. Na rozdíl od Golfu bude v základní verzi Leon i bez digitálních ukazatelů. Za příplatek bude možné si dokoupit integrovanou navigaci s propojením na Android Auto a Apple Carplay. Součástí systému je i hlasové ovládání vybraných systémů, například klimatizace. 

 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.