ham-gnl-gnc-pitpoint

Skupina HAM rozšiřuje síť čerpacích stanic LNG-CNG v Nizozemsku a Belgii

úterý, 8. prosince 2020, 11:34

Skupina HAM pokračuje v rozšiřování sítě čerpacích stanic LNG v Evropě díky dohodě uzavřené s nizozemskou společností PitPoint, která uživatelům karet HAM umožní doplňovat palivo na 2 nových stanicích, v Belgii a Nizozemsku.

První z těchto stanic je Rekkem, který se nachází na adrese Lar, Rijksweg 746, 8930, Belgie, poblíž francouzských hranic, u dálnice E17 / A14, mezi Kortrijk a Lille, což z něj činí atraktivní obslužné místo pro dopravu po celém Beneluxu.

Pokud jde o nizozemskou stanici, jedná se o stanici Zwolle, která se nachází na adrese Kleefstraat 7, 8028 PR, vedle silnice N758 a 10 minut od dálnice A28. Opět na křižovatce nizozemských provincií Utrecht, Gelderland, Overijssel, Drenthe a Groningen. Stanice LNG jsou bezobslužné a jsou k dispozici nonstop, pokyny k obsluze jsou přeloženy do 11 jazyků. Specifikem obou stanic je možnost využití extra studeného LNG (pro delší dojezd), což ocení zejména provozovatelé nákladních vozů Volvo.

Společnost PitPoint se chystá k otevření dalších plnících stanic na LNG a CNG v Německu. Těmi bude posílena stávající síť skupiny HAM. V současné době provozuje HAM 76 stanic na tekutý či stlačený zemní plyn, 30 z nich je ve Španělsku, 16 v Itálii, 9 v Belgii, 14 v Nizozemsku a 7 ve Francii a všechny jsou umístěné na klíčových strategických místech.

 

;