CNG+NovinkySeat nehodlá ustoupit od vozů s pohonem na CNG. Ny
 

Seat nehodlá ustoupit od vozů s pohonem na CNG. Nyní má Leon TGI lepší parametry

 

pondělí, 10. června 2019, 13:20

carsectionhero-cd8c-resizeviewport-noscale-firstdesktopimagereference
 
 

Seat sice již představil svůj první elektromobil, v budoucnosti se ale chce stále věnovat vozům, které ke svému pohonu využívají stlačený zemní plyn.

Nový motor nyní pohání model Seat Leon TGI. Čtyřválcová přeplňovaná patnáctistovka využívající Millerův cyklus má nyní výkon 130 koňských sil, což je o dvacet více než s dosud používaným agregátem 1,4. Tento motor je k dispozici jak pro pětidveřový hatchback, tak i pro kombi označované v řeči Seatu jako ST. První kusy již dorazily k dealerům značky v České republice.

Palivo v modelu Leon TGI Evo je uloženo ve třech nádržích, z nichž dvě jsou kompozitové. Jejich obsah vystačí na dojezd do vzdálenosti 440 kilometrů, devítilitrová rezervní nádrž s benzinem pak prodlouží celkový akční rádius na 580 kilometrů.

Maximální rychlost vozu s tímto pohonem činí 205 kilometrů v hodině, v případě verze s převodovkou DSG je o šest kilometrů v hodině nižší.

Seat chce v budoucnosti prodávat zhruba dvacet procent všech svých vyrobených vozů s tímto typem alternativního pohonu. Již nyní je možné jezdit na stlačený zemní plyn mimo Leonu také v Ibize nebo v Aroně.

"Výhody zemního plynu stále přetrvávají. Například, pokud natankujete palivo za 500 Kč, tak v případě stejně velkého a výkonnného vozu ujedete na benzin jen 290 kilometrů, na naftu 364 a na CNG už 513," vysvěluje Filip Stoulil z tuzemského zastoupení Seatu. Navíc podle něho můžou mít zákazníci pocit, že skutečně přispívají ke zlepšování životního prostředí. Konkrétně se v motoru vytváří až o 75 procent méně oxidů dusíku, až o 25 procent méně oxidu uhličitého a při spalování zemního plynu se netvoří vůbec žádné pevné částice.

Motor také kromě zemního plynu může pracovat také na bioplyn, který se například v Barceloně vyrábí z městského odpadu. Jen jeden ze čtyř závodů, které se tím zabývají, umí vyrobit 12,6 milionu metrů krychlových za rok. To vystačí na provoz deseti tisíc osobních vozů, z nichž každý ročně ujede 15 000 kilometrů.

Zdroj: Denik.cz

 

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett

Nabídka ojetých vozů

 
 

(037) Mercedes-Benz B200 NGD...

Uvedení do provozu: 10/2014

Cena: 519 000 Kč

 
 
 

Passat Variant High LIne, DSG

Uvedení do provozu: 02/2012

Cena: 260 000 Kč

 

Unidataz

 
 

Poslední hodnocené stanice

Hrušovany u ChomutovaHrušovany u Chomutova7.9.2020
     
 
Praha 10 - MalešicePraha 10 - Malešice23.2.2020
     
 

Facebook