CNG+NovinkyProjekt E-FIX hledá cesty pro efektivní financován
 

Projekt E-FIX hledá cesty pro efektivní financování OZE a energetických úspor ze soukromých zdrojů

 

úterý, 17. prosince 2019, 14:14

stažený soubor
 
 

Na realizaci projektu E-FIX (Energy FInancing miX) se podílí partneři z oblasti soukromého financování a energetiky ze zemí střední a jihovýchodní Evropy, Gruzie a Arménie. Projekt E-FIX cílí především na běžné majitele nemovitostí, kde je významný potenciál pro realizaci energetických úsporných opatření (EE) i instalace technologií obnovitelných zdrojů (OZE).

Účelem projektu je příprava a realizace inovativních způsobů financování projektů OZE a EE v jednotlivých členských zemích. Mezi hlavní nástroje patří EPC (Energy Performance Contracting - Energetické služby se zárukou), leasing a crowdfunding („davové financování“). V jednotlivých zemích jsou tyto nástroje na různých úrovních rozvoje a účelem projektu tak je i přenos know-how. Čeští zástupci projektu JAIP (Jihočeská agentura pro podporu inovací, o.p.s.) a Ekoport z.s., proto například  poskytovali informace o EPC, které je v ČR poměrně rozšířené.

Jako optimální inovativní nástroj pro ČR byla zvolena specifická forma crowdfundingu (CF), a to charitativní CF. V rámci projektu bude v první čtvrtině roku 2020 spuštěna dárcovská kampaň, jejímž účelem bude zisk prostředků pro spolufinancování projektů na zlepšení energetické situace budov spravovaných Diakonií Českobratrské církve evangelické. Konkrétně se jedná o zařízení Diakonie Litoměřice a Krabčice. V Litoměřicích se soustředí na pracovní a společenské uplatnění dospělých lidí se zdravotním či sociálním handicapem, což zahrnuje centrum denních služeb, domov pro matky s dětmi, chráněné bydlení, sociálně terapeutické dílny a další služby. V Krabčicích poskytují služby seniorům, se zaměřením na Alzheimerovu nemoc.

Spojení financování energetických úspor a obnovitelných zdrojů s pomocí potřebným vnímáme jako win-win řešení, které pomáhá lidem i životnímu prostředí. Máte-li zájem o bližší informace nebo zapojení do připravovaných kampaní, neváhejte nás kontaktovat mailem na adresu info@ekoport.cz.

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett

Nabídka ojetých vozů

 
 

Volkswagen Golf Kom.1.4TGI CNG...

Uvedení do provozu: 06/2015

Cena: 308 700 Kč

 
 
 

OPEL ZAFIRA CNG ČR CÉBIA

Uvedení do provozu: 10/2008

Cena: 145 000 Kč

 

Unidataz

 
 

Poslední hodnocené stanice

Hrušovany u ChomutovaHrušovany u Chomutova7.9.2020
     
 
Praha 10 - MalešicePraha 10 - Malešice23.2.2020
     
 

Facebook