Volkswagen-Golf-VIII-Variant

Nový Golf Variant

pondělí, 4. ledna 2021, 08:58

V tichosti a téměř s ročním zpožděním po premiéře krátké verze se v prosinci 2020 otevřela možnost objednání Volkswagenu Golf Variant s motorem spalujícím CNG. Zatímco krátká verze Golfu je pro fajnšmekry, kteří jsou ochotni zaplatit o několik stovek tisíc více, než by nechali u konkurence, dlouhá verze je již více praktická a bližší specifikám českému trhu.

Vozidlo jako takové má poprvé v historii delší rozvor než krátká verze, což umožňuje lepší využití vnitřního prostoru a hlavně více místa pro cestující na zadních sedadlech. Rozvorem se Golf Variant TGI vyrovná sesterské Octavii Combi, délkou však pokulhává o pár centimetrů. To pravděpodobně odpovídá koncernové strategii, kdy Škoda plní motto “více auta za stejnou cenu”.

V ČR je k dostání Golf v dlouhé verzi ve výbavě Style od 775 900 Kč, která již zahrnuje četné příplatkové prvky jako jsou hliníková kola, adaptivní tempomat, LED světla či automatickou klimatizaci.Osvědčený motor 1,5 TGI je v dostání pouze s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. Pro ty, kteří chtějí ušetřit, je variantou Octavia Combi se stejným motorem a identickým DSG automatem, ovšem v nižším stupni výbavy nazvaným Active za 653 900 Kč.Zde již najdete pouze ocelová kola, manuální klimatizaci či analogovou přístrojovou desku.

Zajímavostí je, že CNG je z celkové nabídky motorizací v reálném provozu nejšetrnější k životnímu prostředí.

Další odkazy