CNG+NovinkyIveco Stralis NP 460 CNG jezdí pro Lidl
 

Iveco Stralis NP 460 CNG jezdí pro Lidl

 

středa, 29. dubna 2020, 12:10

iveco-stralis-np-bio-metano-lidl
 
 

Trvalá udržitelnost hraje v dopravě stále významnější roli a přední pozici značky Iveco v této oblasti potvrzuje i flotila nových vozidel Stralis NP 460 CNG v barvách společnosti Lidl, LC3 Trasporti a Edison Energia.

Iveco opět slaví úspěchy se svou dlouhodobou vizí trvale udržitelné dopravy bez spalování nafty, v níž představují motory, pracující na zemní plyn, vyzrálé technologické řešení.

Vozidla Iveco Stralis NP 460, která se mohou pochlubit mimo jiné oceněním Sustainable Truck of the Year 2019 zamířila prostřednictvím dopravce LC3 Trasporti a za podpory provozovatele CNG stanic Edison Energia do služeb společnosti Lidl Italia.

Pro společnost Lidl Italia provozuje celkem pět vozidel Iveco Stralis NP 460, což představuje první flotilu těžkých nákladních vozidel s motory spalujícími zemní plyn, využívanou v Itálii k zásobování řetězce supermarketů. Cílem pořízení a provozování těchto vozidel je výrazné snížení emisí škodlivých výfukových plynů při zásobování supermarketů v severní Itálii.

Slavnostního předání vozidel se zúčastnili mimo jiné Pietro Rocchi, ředitel prodeje a logistiky společnosti Lidl Italia, Mario Ambrogi, výkonný ředitel LC3 Trasporti, Davide Macor, obchodní ředitel Edison Energia a Alessandro Oitana, manažer prodej středních a těžkých nákladních vozidel značky Scania.

Iveco Stralis NP 460 bylo představeno na podzim roku 2017 a k jeho pohonu slouží nový motor Iveco Cursor 13 NP, který byl speciálně vyvinut pro dálkovou dopravu. Pohonná jednotka, navržená pro spalování zkapalněného i stlačeného zemního plynu, poskytuje z objemu 12,8 litru nejvyšší výkon 339 kW (460 k).

Podle materiálů společnosti Iveco má Stralis NP 460 o 15 % nižší spotřebu paliva a o 9 % nižší provozní náklady než srovnatelně výkonné vozidlo s dieselovým motorem. Navíc produkuje motor o 99 % méně pevných částic a o 60 % méně NOx.

Iveco Stralis NP 460 může být používáno díky tzv. tichému módu 71 dB(A) i v centrech měst, v nichž je s ohledem na emise výfukových plynů a hluk omezen provoz nákladních vozidel.

Zdroj: Tisková zpráva Iveco

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett

Nabídka ojetých vozů

 
 

VW Passat 1.4TSI Ecofuel...

Uvedení do provozu: 06/2013

Cena: 458 590 Kč

 
 
 

Passat High Line, nové nádrže...

Uvedení do provozu: 03/2011

Cena: 309 999 Kč

 

Unidataz

 
 

Poslední hodnocené stanice

Hrušovany u ChomutovaHrušovany u Chomutova7.9.2020
     
 
Praha 10 - MalešicePraha 10 - Malešice23.2.2020
     
 

Facebook