Screenshot 2020-05-31 19.51.27

Gazprom NGV Europe optimalizuje svou síť CNG stanic

neděle, 31. května 2020, 19:35

Gazprom NGV Europe plánuje rozšířit v příštích letech svou síť CNG plnících stanic a bude dále investovat do modernizace stanic tak, aby byly atraktivnější i pro zákazníky nákladních vozidel a autobusů.

Optimalizace stávající sítě stanic společnosti Gazprom NGV Europe začala přesunutím dvou málo využívaných stanic do lokalit s vyšší poptávkou a větší synergií nákladů. Od května jsou proto stanice CNG v Hodoníně (Průmyslová 4079 / 2a, 695 01 Hodonín) a Pelhřimov (Pražská 2029, 393 01 Pelhřimov) uzavřeny a dočasně se tak snižuje počet CNG stanic provozovaných společností Gazprom NGV Europe ze 16 na 14 stanic.

Síť CNG stanic Gazprom NGV Europe

Současně byly modernizovány stanice CNG v Kolíně (Plynárenská 824, 280 02 Kolín) a Opava (Bruntálská 683/6, 747 07 Opava). Nabízejí nyní větší kapacitu s cílem uspokojit rostoucí poptávku autobusů a kamionů. Environmentální přínosy veřejné dopravy a logistiky poháněné zemním plynem jsou stále více oceňovány, společnost Gazprom NGV Europe je schopna poskytovat svým zákazníkům na míru šitou infrastrukturu doplňování paliva.


Gazprom NGV Europe dále plánuje do konce roku otevřít dvě nové stanice CNG v České republice a na příští rok se plánuje další rozšíření sítě. Vedoucí pobočky Tobias Jacobs zodpovědný za oblast využití zemního plynu v dopravě uvádí: „CNG mobilita v České republice je úspěšným příběhem s neustále rostoucími objemy prodeje za posledních 15 let a jednou z nejlepších sítí stanic CNG v Evropě. Spolu s nepřetržitou politickou podporou ve formě nedávno schválené aktualizace Národního akčního plánu ČR a atraktivní nabídkou vozidel na zemní plyn je provoz na CNG významný pro ekologicky šetrný sektor veřejné dopravy a logistiky. GAZPROM vidí velký potenciál pro CNG / LNG v České republice, chceme podpořit dosavadní dobrý vývoj a budeme pokračovat v rozvoji  naší sítě CNG stanic“.

Zdroj: tisková zpráva