CNG+NovinkyDHL nasazuje do provozu tahače na stlačený zemní p
 

DHL nasazuje do provozu tahače na stlačený zemní plyn

 

pátek, 3. ledna 2020, 12:32

DHL-CNG-0-696x394
 
 
DHL-CNG-1
 
 
 

Společnost DHL Supply Chain zařadila do svého vozového parku dva nové tahače Scania 410 CNG s pohonem na stlačený zemní plyn. Ekologické soupravy najezdí 10 000 km měsíčně. V porovnání s konvenčním nákladním vozidlem Euro 6 vypustí do ovzduší o 15 % méně emisí.

Tahače Scania 410 CNG jsou vybaveny šestiválcem 13 l na stlačený zemní plyn. Jsou kombinovány se standardními chladírenskými návěsy pro přepravu zboží v prostředí s regulovanou teplotou. Nové soupravy budou jezdit v téměř nepřetržitém provozu především na trasách mezi Vídní, Pohořelicemi a Prahou, ale také na Slovensko do Sence. Při každé jízdě přepraví až 22 t nákladu na 33 europaletách.

„DHL Supply Chain soupravy využije pro společnost Henkel, jejímž cílem je též ochrana životního prostředí a která snížení emisí oproti konvenčním nákladním vozidlům s pohonem na naftu vítá,“ říká Peter Badáň, ředitel transportu DHL Supply Chain v ČR.
Nasazení tahačů s ekologickým pohonem je pro DHL Supply Chain jedním z kroků k dosažení ambiciózního cíle společnosti v podobě nulových emisí CO2 do roku 2050. DHL Supply Chain průběžně vyhodnocuje další technické inovace a nové trendy v oblasti ekologické dopravy.

„V příštím roce plánujeme vybavit vozidla pro rozvážkovou dopravu solárními panely pro napájení hydraulických čel a spuštění zkušebního provozu tzv. gigalinerů na trase mezi Pohořelicemi a Jažlovicemi. Do budoucna počítáme například i s využíváním vozidel na LNG neboli zkapalněný zemní plyn, ale také elektromobilů, a to zejména v rozvážkové dopravě na posledním úseku logistického řetězce,“ shrnuje další plány Peter Badáň.

Zdroj: Autobible.cz

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett

Nabídka ojetých vozů

 
 

Prodám Volvo V70 vyrobené s...

Uvedení do provozu: 12/2012

Cena: 465 000 Kč

 
 
 

Volkswagen Caravelle 2.0...

Uvedení do provozu: 12/2011

Cena: 469 000 Kč

 

Unidataz

 
 

Poslední hodnocené stanice

Hrušovany u ChomutovaHrušovany u Chomutova7.9.2020
     
 
Praha 10 - MalešicePraha 10 - Malešice23.2.2020
     
 

Facebook