04
01
03
04
05
02

Jídlopodnos.cz

Rozvážkové služby, zásobování a pekařství

jezdím za 1.07 Kč/km

Jídlo pod nos s.r.o. se zabývá rozvozem jídla a do jejího portfolia aktuálně patří nabídka 18 restaurací, jedné cukrárny a dokonce i květinářství. 

Jednatel společnosti Jaromír Knechtl nám popisuje počáteční úvahy: „Jako každá firma se snažíme hlídat náklady. V praxi jsme měli dvě možnosti. Ušetřit na mzdách kurýrů nebo na nákupu vozového parku. Brát lidem peníze je krátkozraké, a proto jsme se při pořizování vozového parku poohlíželi především po nějaké levné variantě. Bohužel jsme nezohledňovali spotřebu, ale pořizovací cenu vozů. Prvním vozem, který jsme koupili, byla 15 let stará Škoda Felicia. Nebyl to žádný reprezentativní vůz, ale při ceně 15.000 Kč nám už v hlavě cinkaly rychle vydělané peníze“.

Stará škodovka jezdila nějaký čas relativně bez problému, ale jak narůstaly objednávky, bylo potřeba pořídit ještě jeden vůz. Volba padla opět na značně ojetý a zdánlivě úsporný vůz, 10 let starý SMART, na kterém mladé podnikatele oslovila zejména nízká spotřeba uvedená v technickém průkazu (4 l/100 km).

Přišla první zatěžkávací zkouška. „Objednávky se jen hrnuly a my vyrazili rozvážet jídlo hladovým zákazníkům až pod nos“, vzpomíná pan Knechtl. „Felície si řekla průměrně o 9,5l, navíc brzy odešel alternátor, spotřeba SMARTu se nakonec vyšplhala na průměrných 6,5l a ještě jsme nestíhali ani dolévat olej“, líčí krizové momenty.

V podstatě jen náhoda přivedla podnikatele k úvahám o CNG pohonu. Konkrétně televizní pořad o nové Škodě Citigo na zemní plyn. „I přesto, že nás zprvu odradila pořizovací cena vozu, nakonec jsme si sedli ve firmě s kalkulačkou a počítali“, říká Knechtl.

Počty byly nakonec velmi jednoduché. „Tehdejší náklady na 1 km nám vycházely na 2,90 Kč. Při průměrném denním projezdu 350 km jsme byli na nějakých 1 015 Kč, což měsíčně znamená 60 000 Kč,“ vypočítává jednatel.

Oproti tomu vycházely počty pro Citigo následovně:

 • spotřeba Citigo je 4 kg/100 km.
 • náklad na jeden kilometr tak činí 1,07 Kč.
 • při denním projezdu 350 km činí náklady na jeden vůz 375 Kč, na dvou autech 750 Kč.
 • měsíční náklady pak 22 500 Kč.
 • splátky úvěru na pořízení vozu: 14 000 Kč
 • celkem jsou náklady na dvě auta 36 500 Kč.
 • připočíst je nutné také spolehlivost, záruku a zbrusu novou ekologickou image firmy

Pak už to šlo jak po drátkách. Telefonát do autosalonu, zaslání podnikatelského záměru na leasingovou firmu a složení zálohy na dvě auta. Nepříjemná byla snad jen čekací doba 3 měsíce.

Pan Knechtl nám barvitě popisuje první dojmy: „GOučka vyrazila vydělávat korunky. Řidiči se předháněli, kdo bude mít menší spotřebu a rekordman je nyní na 3,5 kg/100 km. Auta jsou tichá, bezpečná. Mají STOP/START systém a speciální gumy s menším valivým odporem. Pak se to opravdu šetří. Samoobslužná stanice na CNG stojí přímo v Karlových Varech. Podepsali jsme smlouvu s provozovatelem stanice a řidiči mají karty, takže tankujeme nonstop. Navíc nám auta s hezkým polepem dělají výbornou reklamu. Trošku tlačíme i na naše češství a ekologii. Lidi na to slyší a je to příjemné.“

Jasno mají majitelé firmy Jídlo pod nos s.r.o. i o budoucnosti: „Nyní se budeme rozšiřovat, rozvíjetdo dalších měst a tím vznikne i potřeba více aut. Naše volba při výběru pohonu aut je jasná - CNG!“, shodují se.

Motivovaní mladí podnikatelé se s námi loučí nedávnou historkou: „Jste blázni! - sdělil mi můj dlouholetý kamarád, kterého jsem postupně zasvěcoval  do našeho podnikání. - Auta za víc jak čtvrt milionu za kus, to půjdete brzo do kopru. Řekl a odjel svým 9 let starým BMW na dovolenou do Chorvatska. Šťastnou cestu, Jardo, a pošli mi z každé benzínky čumkartu. Mám dvoukřídlou lednici a místa na pohledy je tam habaděj.“

 

Doporučené vozy

Vhodné pro obory

 • Pekařství, rozvážkové služby, zasilatelství

Nabízíme

Zaujaly Vás zkušenosti společnosti Jídlo pod nos s.r.o.? Rádi Vám poradíme s následujícím:

 • úvodní kalkulace potenciálu provozních úspor při přechodu na CNG - ZDARMA
 • zpracování studie proveditelnosti, konkrétních analýz a kalkulací
 • výběr vhodné plnící technologie, její nákup či pronájem
 • výběr vhodného vozu praktické vyzkoušení a zprostředkování zkušeností od stávajících uživatelů

Kontakt:

Tel.: +420 602 946 758
E-mail: info@cngplus.cz

Kontakty

Adresa
Studentská 78, Karlovy Vary
Kontaktní osoba
Jaromír Knechtl
E-mail
obchod@jidlopodnos.cz
Web
www.jidlopodnos.cz
Telefon
603 289 295