MMA18948
011
MMA19096
P1020445
MMA18948
P1000677
P1020485
Snímek 003
Snímek 013
+
Snímek 034

Sixt - půjčovna vozů

Půjčovny vozidel

jezdím za 1.04 Kč/km

V České republice se vozy na zemní plyn etablovaly již téměř ve všech oborech a nejedna firma, která s CNG začala pracovat, učinila toto rozhodnutí nejen z ekonomických důvodů, ale mnohdy i cíleně jako součást své image. Pojďme se podívat blíže na velmi zajímavý přístup české pobočky jedné z největších autopůjčoven na světě, společnosti Sixt.

V příjemných prostorách hlavní kanceláře v pražské Lighthouse Tower nás vítá obchodní a marketingový ředitel společnosti Petr Kosmák a nám se dostává prvních faktických dat. Původně německá společnost operující dnes po celém světě (105 zemí ), oslavila loni neuvěřitelných 100 let své existence, což ji činí nejstarší svého druhu na světě. Kromě všeobecně známého faktu, že Sixt půjčuje vozy, upozorňuje nás pan Kosmák, že dnes je společnost především komplexním poskytovatelem mobility, a to včetně velmi úspěšného segmentu operativního leasingu pro firemní flotily. V Evropě je Sixt dlouhodobě jedničkou na všech letištích, což je důležité z hlediska firemní klientely. Zajímavostí je např. výhradní zajišťování tzv. "limousine service" pro Fly Emirates.

Hlavní výsadou, kterou Sixt promítá do všech svých strategií, je orientace na špičkovou kvalitu. Proto i průměrné stáří vozového parku (jen v ČR jde o 500 vozů) se pohybuje kolem neuvěřitelných 5 - 6 měsíců. Neméně důležitým faktorem úspěchu, který pan Kosmák zdůrazňuje, je neustálá inovace produktů. Sixt byla první půjčovnou, jež začala zákazníkům zapůjčovat GPS navigace, pracovala jako první s elektromobily (již v roce 1983) nebo nedávno vyvinula produkt pro stále žádanější nízkonákladové letecké společnosti. Mimochodem Sixt je rovněž pronajímatelem elektrovozidel a vybavil všechny pražské pobočky elektrodobíjecími stanicemi ve spolupráci s E.ON.

A jak je to s CNG? S myšlenkou využívat zemní plyn ve svém vozovém parku přišla česká pobočka společnosti v roce 2009, kdy vrcholila první vlna hospodářská recese a zákazníci začali vyvíjet stále větší tlak na úspory. Možnosti, jak uspořit, jsou samozřejmě jako v každém jiném silně konkurenčním oboru velmi omezené. Firma se tak rozhodla pro uvedení produktu, který umožnil generování úspory v úrovni nákladů na palivo, nikoli nájmu - tedy pro CNG. Pak Kosmák říká, že vzhledem k tomu, že se z velké části zaměřují na náročnější klientelu, bylo potřeba najít vůz, který je synonymem kvality a bezpečnosti a zároveň neslevuje z komfortu při obsluze. Proto se Sixt rozhodl nakoupit flotilu od značky Mercedes Benz B class 180 NGT, jenž kromě zásobníků na plyn (16 kg) disponuje také plnohodnotnou nádrží na benzín (54 l) a neomezí nikterak pohodlí zákazníků (akční rádius cca 1000 km). V současnosti firma pracuje na komplexní obměně všech CNG vozů, pravděpodobně vybere opět stejnou automobilku a jejich novou verzi třídy B. Podíl vozů na zemní plyn vůči ostatním se snaží držet na úrovni 10%.

Produkt Sixt green rent se postupem času stal vyhledávanou službou, a to i v době, kdy byla síť CNG stanic ještě poměrně řídká. Pan Kosmák si totiž nemyslí, že zásadním problémem je hustota stanic. Bariéry dalšího rozvoje oboru vidí spíše v limitech dojezdových vzdáleností většiny vozů, které jsou nyní na trhu. Ostatně zpětná vazba od zákazníků říká jasně, že ochota zastavit jakýkoli vůz na pumpě a trávit čas doplňováním paliva hraje u řady dnešních uživatelů důležitou roli. A to i přesto, že varianta CNG je cenově výhodnější.

Rekapitulace

Počet vozů na CNG 30x Mercedes Benz B class 180 NG (od léta 2013 zřejmě nové modely)
Průměrný náklad na 1 km 1,04 Kč
Úspora oproti naftě až 50 %

 

Doporučené vozy

Vhodné pro obory

  • Půjčovny vozidel

Nabízíme

Zaujaly Vás zkušenosti společnosti Sixt? Rádi Vám poradíme s následujícím:

  • úvodní kalkulace potenciálu provozních úspor při přechodu na CNG - ZDARMA
  • zpracování studie proveditelnosti, konkrétních analýz a kalkulací
  • výběr vhodné plnící technologie, její nákup či pronájem
  • výběr vhodného vozu praktické vyzkoušení a zprostředkování zkušeností od stávajících uživatelů

Kontakt:

Tel.: +420 602 946 758
E-mail: info@cngplus.cz

Kontakty

Adresa
Jankovcova 2c, Praha
Kontaktní osoba
E-mail
reservation@e-sixt.cz
Web
www.sixt-autopujcovna.cz
Telefon
+420222324995