My také jezdíme na CNG!

Rubrika "My také jezdíme na CNG" si klade za cíl představit široké laické i odborné veřejnosti praktické zkušenosti s provozem CNG. Postupně Vám tak představíme živnostníky, firmy, veřejné instituce a soukromé osoby, kteří se pro pohon na zemní plyn již rozhodli, a kteří jsou ochotni se se svým příběhem a zkušenostmi podělit. 

Pokud jste již aktivním uživatelem CNG nebo znáte někoho takového ve svém okolí někoho takového, napište nám! Naši čtenáři ocení praktické postřehy, Vy zase firemní prezentaci v netradičním světle.

Rozvážkové služby, zásobování a pekařství

Rozvážkové služby, zásobování a pekařství

Seznamte se s aplikacemi CNG v oborech, vyznačujících se kratšími dojezdovými vzdálenostmi, často se opakujícími cíli. Typickým znakem této kategorie je vlastní plnící technologie, několik dodávkových vozů různé velikosti a díky tomu také ideální úspora provozních nákladů.

Veřejná správa, komunální a svozové služby

Veřejná správa, komunální a svozové služby

Stlačený zemní plyn nahrazuje běžná paliva (zejména naftu) i v řadě případů v oboru komunálních a svozových služeb. Specifikum je opět pravidelně se opakující trasa s jednou základnou a velikost vozidel - jedná se buď o nákladní vozy či o či menší a středně velká manipulační technika.

Distribuce, velkoobchod, logistika

Distribuce, velkoobchod, logistika

Tento obor se vyznačuje méně či více vyváženou kombinací pravidelných a nepravidelných dojezdů, patří ke klíčové nikoli podpůrné činnosti firem. Rozmanité je i spektrum vozidel - od osobních vozů pro obchodní zástupce, po menší či větší dodávkové.

Taxislužby

Taxislužby

Velmi výhodné je využívání CNG pro taxislužby. Většinou opakující se trasy, pohyb v centrech měst a vyšší spotřeba paliva při pojíždění jsou hlavní argumenty hovořící pro zemní plyn.

Obchodní činnosti, zastoupení

Obchodní činnosti, zastoupení

Pro obchodní společnosti rozvíjející svůj trh na regionální či národní úrovni tvoří provozní náklady vozového parku zpravidla největší část výdajů. Díky rychle rostoucí infrastruktuře veřejných stanic pokrývající již poměrně dobře celé území ČR nic nebrání pořízení úsporných CNG vozů z dnes již poměrně široké modelové řady.

Půjčovny vozidel

Půjčovny vozidel

Velmi rychle rostoucím trendem je v současnosti také využivání vozů na zemní plyn v autopůjčovnách. Najdeme případy malých půjčoven i větších, které na CNG zakládají svou image.

Výroba a rozvoz potravin

Výroba a rozvoz potravin

CNG je ideálním nástrojem pro zlepšení ekonomiky distribuce v oblasti výroby a následného rozvozu potravin. Zde platí, že doba návratnosti investice se zpravidla pohybuje okolou 1 - 2 let.