URBANWAY_CNG_HYB_4
URBANWAY_CNG_HYB_2
URBANWAY_CNG_HYB_6
URBANWAY_CNG_HYB_3
18672_urbanway-18m-hyb-cng-8

IVECO BUS představuje kloubový URBANWAY Hybrid CNG

pátek, 14. října 2022, 12:35

Po městském dvanáctimetrovém autobusu URBANWAY Hybrid na zemní plyn uvedeném na trh na začátku letošního roku následuje 18 metrů dlouhá kloubová verze s hybridní technologií.

S novým 18m dlouhým URBANWAY Hybrid CNG kompatibilním s biometanem rozšiřuje IVECO BUS svou nabídku pro udržitelnou městskou dopravu. Ve srovnání s plynovou verzí znamená hybridní technologie nové generace s elektrickým pohonem vyvinutá ve spolupráci se společností Voith 16% úsporu paliva i snížení emisí CO2, v kombinaci s biometanem se snížení emisí CO2 zvyšuje až na 83 %. Jednodušší konstrukce tohoto hybridního řešení nové generace, které nemá nákladné vysokonapěťové komponenty, spolu s úsporou nákladů na palivo výrazně snižuje celkové náklady na vlastnictví ve srovnání s předchozími plně hybridními technologiemi.

IVECO BUS prezentuje nový kloubový autobus ve dnech 12. až 15. října na veletrhu Autocar Expo v Lyonu. Nové vozidlo je k dispozici také pro systémy Bus Rapid Transit (verze BRT) pod názvem CREALIS. Dodávky budou zahájeny koncem roku.

"V IVECO BUS jsme přesvědčeni, že pro podporu nezbytné energetické transformace je nutný energetický mix. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli u našich kloubových modelů URBANWAY a CREALIS kombinovat zemní plyn s vysoce výkonnou a efektivní hybridní technologií. Touto novinkou IVECO BUS dále rozšiřuje svou nabídku městských vozidel pro udržitelnou a hospodárnou mobilitu," vysvětluje Stéphane Espinasse, IVECO BUS Head of Sales and Products.

Stejně jako u 12m dlouhé verze zahrnuje hybridní řešení v kloubovém URBANWAY 48V baterii spojenou s převodovkou DIWA NXT a osvědčeným motorem Cursor 9. Převodovka DIWA NXT je kombinována s výkonným rekuperačním elektromotorem o špičkovém výkonu 35 kW, který funguje jako startér a generátor pro rekuperaci kinetické energie akumulované během zpomalovací a brzdné fáze, s vysokoenergetickou baterií LTO (48 V) umístěnou na střeše. Elektromotor podporuje motor Cursor 9 ve fázích zrychlování pro úsporu paliva.

Řadu výhod přináší funkce Stop & Start, eliminuje hluk a vibrace, což vede k většímu pohodlí cestujících, obyvatel a chodců, a zlepšuje úsporu paliva.

S novou řadou URBANWAY a CREALIS rozšiřuje IVECO BUS svou nabídku pro městskou dopravu. Zákazníci si mohou vybrat modely:

  • 12metrové standardní a 18metrové kloubové URBANWAY vybavené motorem  Cursor 9 ve verzích Diesel a XTL.- 10,5, 12 a 18metrové modely URBANWAY s motorem Cursor 9 na zemní plyn
  • 10,5, 12 a 18metrový URBANWAY s motorem Cursor 9 na zemní plyn
  • 12- a 18metrové modely CREALIS ve verzích Diesel, XTL a Natural Gas.

Zdroj: Busportal.cz

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.