CNG+Bonett opět zvýšil prodej CNG a je stále největší
 

Bonett opět zvýšil prodej CNG a je stále největší ryze českou privátní sítí

 
Bonett_01

Vloni Bonett prodal více než 13 milionu kubíků stlačeného zemního plynu pro dopravu, čímž znovu překonal svůj rekord. Na celkovém objemu prodaného CNG v Česku se podílí více než 15 %! Letos se chce Bonett vedle budování sítě na CNG zaměřit i na biometan a LNG.

Pro českou skupinu Bonett byl loňský rok opět rekordně úspěšný. Na 40 stanicích totiž prodal 13,6 milionu m3 CNG, což ve srovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 18 procent. Bonett se tak významnou měrou podílel na rekordním objemu prodaného CNG v dopravě v České republice. Z celkových 90,4 milionu m3 si totiž „ukrojil“ více než 15 %. Mimochodem, oproti loňsku si celý český trh polepšil o 14,6 milionu m3 stlačeného zemního plynu, což představuje druhý největší meziroční skok od roku 2004.

Rok 2019 byl pro nás opět rekordní. Těší nás zejména růst i udržení 15% podílu na domácím trhu, k tomu Bonett roste i v zahraničí, v Polsku jsme například otevřeli stanici pro 110 autobusů, a připravujeme i další zahraniční projekty,“ říká Václav Holovčák, člen představenstva společnosti Bonett Gas Investment. I v roce 2019 Bonett soustavně pracoval na rozšiřování své sítě plnicích stanic, která v současnosti čítá 40 míst. I letos bude pokračovat ve stejném tempu otvírání nových stanic, do rozvoje své sítě plánuje investovat jen v ČR půl miliardy korun, k tomu se pro skupinu otvírají i významné zahraniční investice. Celkem plánuje svou síť v ČR postupně rozšířit o dalších 10 až 15 stanic.

Síť CNG stanic společnosti Bonett Gas Investment

Část z našich investic půjde i do projektů LNG stanic a biometanu,“ nastiňuje plány Václav Holovčák, člen představenstva společnosti Bonett Gas Investment. „Rádi bychom otevřeli co nejdříve naší první stanici na LNG, připravujeme několik takových projektů, naším cílem je stabilní růst skupiny“ dodává. Toto palivo se vůbec poprvé objevilo ve statistikách, vloni se ho prodalo 871 000 m3.

Spotřeba CNG v České republice roste nepřetržitě od roku 2004, a to díky čím dál většímu počtu veřejných plnicích stanic, kterých bylo ke dni 31.1.2020 celkem 207. Nových osobních vozidel na našich silnicích opět přibylo, v loňském roce jich bylo 25 310. Na celkové spotřebě se podílí i ekologické CNG autobusy, jejichž počet meziročně opět stoupnul na 1453. „Polovina všech autobusů na CNG je přitom plněna na technologiích dodaných naší skupinou,“ říká Václav Holovčák, člen představenstva společnosti Bonett Gas Investment.

Více informací o skupině Bonett naleznete na adrese: www.bonett.cz

Komentáře k článku

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Facebook komentáře

 
 
 

Bonett

Nabídka ojetých vozů

 
 

VW Touran 2.0 ecofuel

Uvedení do provozu: 2009

Cena: 119 900 Kč

 
 
 

CNG stanice

Uvedení do provozu: 06/2005

Cena: 1 Kč

 

Unidataz

 
 

Poslední hodnocené stanice

Praha 10 - MalešicePraha 10 - Malešice23.2.2020
     
 
Vestec, Praha-západVestec, Praha-západ19.2.2020
     
 

Facebook