europa-ivecoamazon-18nov

Amazon pořídí více jak 1000 nákladních vozů IVECO na CNG pro své evropské operace

pátek, 19. listopadu 2021, 12:00

IVECO oznámilo důležitý vývoj ve svém obchodním vztahu se společností Amazon. Nadnárodní technologická společnost již převzala první várku 216 vozů IVECO S-WAY CNG, které budou provozovat její partneři v Evropě, a dalších 848 vozidel bylo objednáno s dodáním v polovině roku 2022. Celkem nakoupí Amazon 1 064 nákladních vozidel s pohonem na zemní plyn.

Tato obří flotila bude poháněna nejmodernějšími motory FPT Industrial Cursor 13 na CNG a vybavena nádržemi o objemu 1 052 , které umožní dojezd 620 km. Celkem 848 vozů, které budou objednány v příštím roce, budou mít instalován unikátní systém IVECO Driver Pal, podporující funkce Amazon Alexa.

Jsme průkopníky plynového pohonu již 25 let a vyvíjíme řešení, která umožňují operátorům dosáhnout výrazného snížení emisí. Spolupráce s globálními lídry, jako je Amazon, je důkazem našich inovativních schopností a našeho závazku k dekarbonizaci dopravy do roku 2050,“ řekl Gerrit Marx, generální ředitel Iveco Group.

Skupina Iveco bude i nadále určovat trendy ve spalovacích motorech poháněných obnovitelnými palivy, což je jediné životaschopné řešení, které je v současné době na trhu dostupné pro snižování emisí. Nezapomínejme, že nákladní automobil na CNG poháněný biometanem může snížit emise CO2 až o 95 % pokud sledujeme celý výrobní řetězec paliva a tím velmi účinně přispívá k procesu dekarbonizace,“ dodal.

Václav Holovčák, šéf skupiny Bonett pak tento záměr komentoval z českého pohledu: „Snižování emisí CO2 za pomoci biometanu vyrobeného nejlépe z odpadů je zajisté žhavým tématem, zvlášť když má Amazon svůj velký distribuční sklad obstarávaný desítkami kamionů v Dobrovízi u Prahy. Pro potenciální výrobce biometanu, kterých je však v ČR zatím velmi málo, to může být výzvou i povzbuzením do urychlení jejich záměrů.

Zdroj: NGV Journal, upraveno

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.