CNG+Poradna
 
Přidat dotaz

Poradna

CNG Touran

čtvrtek, 12. září 2019, 21:52 | Založil: mikilgh@post.cz

Zdravím. Plánuji pořízení prvního auta na pohon CNG. Doporučíte na co vše si dát bacha či co si zkontrolovat prověřit ? Auto Touran 2013 100tkm. Něco málo jsem si přečetl tento rok tedy už má nový typ lahví? S nimi nebyly problémy nebo tento rok ještě měl ty (ocelové) na které byla svolávačka.

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

otáčky

pátek, 6. září 2019, 15:34 | Založil: marwinter@seznam.cz

Dobrý den,
mám první auto na CNG Octavii 3,auto jsem koupil 2 roky staré ještě v tovární záruce.Při řazení když pustím nohu z plynového pedálu velmi pomalu padají otáčky, musím čekat a tím auto ztrácí na rychlosti.Nechci řadit ještě když jsou vysoké. Je tento jev u CNG normální? Ještě poznámka-auto rok stálo, jestli není chyba někde v zatuhlém pedálu.......apod.
Děkuji

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

Porucha cng

úterý, 23. července 2019, 09:21 | Založil: cucekmilan1@gmail.com

Dobrý den mám Fiat doblo benzín cng a neprepina se mě palivo cng. Jezdim pouze na benzín. Nevíte čím to může být. Na benzín jezdí auto v pořádku. Dekuju

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

90% CNG

středa, 19. června 2019, 11:26 | Založil: zdenek.vachel@email.cz

Dobrý den, mám dotaz, mám neustálý problém, že každou chvíli nemám 100%CNG i přesto, že na stanicích kde tankuji, vždy bylo. Někdy ještě skočí na 100%CNG ale většinou ne. Celkem spojené s tím je rozsvicování vrtulníku u škodovky. vtipné mi přišlo, že po dvouch smazání hlášek, cng bylo zase 100% a vrtulníček se půl roku nerozsvítil, nyní opět svítí a většinou CNG 90%. možná i větší spotřeba o trochu. Prosím umí někdo poradit, co je špatně nebo co mám dělat??? nebo kde je dobrý servis na CNG mezi Příbramí a Praha?

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

Natankuji málo

úterý, 14. května 2019, 06:21 | Založil: daniel.mejsnar@seznam.cz

Dobrý den, Opel astra G CNG 2005 tovární zástavba, lahve originál.
Po vyjetí plynu úplně do nuly, natankuji maximálně 16,5 kg, v manuálu je ale deklarováno 19 kg, s autem jezdím teprve půl roku a děje se tak na jakékoli CNG stanici.
Poradíte kde by mohl být problém? Děkuji.

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

bezpečnost s CNG

sobota, 11. května 2019, 19:42 | Založil: vojta.kos@seznam.cz

Zdravim, chci si koupit CNG auto, vyhlídl jsem si z bazaru Golf 1.4 TGI automat. Moje otázka je, co pro bezpečnost mám udělat - kontrola nádrže, kontrola dalších partií auta atd. V budoucnu chci využít auto pro rodinu (bezpečnost s dítětem atd.)
Předem děkuju

VK

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

špatné přepínání CNG

středa, 27. března 2019, 13:13 | Založil: nikolka222@seznam.cz

Dobrý den, mám takovou prosbičku mám passata b7 rok 2011 DSG, 110kw na cng+benzín. Máme benzínku trochu z ruky dojíždíme pro benzín cca 40km, takže většinou CNG dojedeme do 0km na dojezd, kdy se přepne na benzín, ale v tu chvíli auto začne uplně cukat chvílí poskakuje a poté se normálně rozjede. Při natankování CNG auto opět nehorázně škube a problikává kontrolka EPC... když přidáme hodně plynu a zařadíme S(sport) auto se rozjede a po několika metrech se přepne zpět na CNG a do té doby než vyjezdíme CNG jede normálně. Co by mohlo způsobovat že přepnutí z CNG na benzín i naopak nejsou přechody plynulé ale auto vždy poskakuje? Děkuji za odpověď

 
Zobrazit odpovědi (2)
 

Výměna magnetických ventilů na WV Touran CNG

čtvrtek, 14. března 2019, 10:21 | Založil: jana.olsakova@seznam.cz

Dobrý den, dostala jsem se do svízelné situace, mám WV Touran na cng originál od výrobce, rok výroby 2008. V roce 2015 mi byly v rámci celorepublikové akce výměněny plyn.nádrže v autorizovaném servisu. Před týdnem jsem auto odstavila opět do autorizovaného servisu, ale jiného kvůli problému s magnetickým ventilem na 2.nádrži, po diagnostice mi bylo řečeno, že doporučují vyměnit všechny ventily, jelikož jsou hodně zkorodované, oprava na cca 45 000,-. Můj ditaz zní, zda se dá zjistit jaký byl pokyn v rámci té akce v roce 2015, zda se také neměly měnit i ventily, když se měnily nádrže právě kvůli rezivění? Jako laik bych řekla, když měním zrezivělé nádrže tak je přece nemontuji do zrezivělých ventilů. Predem děkuji za pomocné info.

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

ubytek benzínu VW Touran 1.4 TSI EcoFuel

pátek, 22. února 2019, 11:17 | Založil: akillet@seznam.cz

Dobrý den,

koupil jsem auto VW Touran 1.4 TSI EcoFuel, natankoval jsem benzín, byla plná rezerva možná kousek nad. Během jízdy mi postupně ubývá benzín i když jedu pořád čistě na cng. Kde by prosím mohl být problém?

Děkuji

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

vyhrazené parkovací místo pro CNG

středa, 23. ledna 2019, 09:09 | Založil: radek.jezek@gmail.com

Dobrý den, občas parkuji v podzemních garážích obchodního centra, kde vjezd vozů CNG není zakázán. V garážích jsou vyhrazená místa pro CNG "Reserve CNG". Rád bych se zeptal, zda je mou povinností na techto místech parkovat? Nebo na toto "Reserve CNG místo" mohu nahlížet se stejnou logikou jako na "Reserve pro invalidy", tudíž že invalida na vyhrazeném místě pro invalidy zaparkovat může, ale není to jeho povinnost a může využít kterékoli jiné parkovací místo v garážích. Předem děkuji.

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

octavia 1.4 TSI g tec

pátek, 18. ledna 2019, 10:52 | Založil: j.vasicek@centrum.cz

Dobrý den, po pravidelném servisu v 60ti tisících- výměna svíček, začalo auto cukat. Při akceleraci začne motor opakovaně vynechávat. Před tím vše fungovalo normálně. Nemá s tím někdo zkušenosti? Díky

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

Opel Zafira B 1.6 cng

úterý, 28. srpna 2018, 11:24 | Založil: Martin.Liebich@seznam.cz

Dobrý den, mám dotaz jestli někdo nemá zkušenost s tím když auto na benzín normálně krásně šlape, ale v tu chvilku kdy přepnu na CNG tak se to duší. Nejprve to vyhodilo chyba motoru. Tak jsme vyměnili svíčky..a už to chybu nehází ale prostě na CNG nelze jet..klepe se to a posléze chcípne. Díky za každou připomínku.

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

Startování

pondělí, 6. srpna 2018, 16:14 | Založil: votava.t2@seznam.cz

Dobrý den,
mám VW Touran 2.0 Ecofuel a když třeba dva dny nikam nejedu a pak chci nastartovat tak startér točí a točí a nic. motor naskočí třeba až na potřetí. Nemáte s tím někdo zkušenost, čím by to mohlo být ?
Děkuji, Tomáš

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

CNG Ukrajina

pátek, 3. srpna 2018, 13:36 | Založil: kuchta@centrum.cz

Bádám, jak je to na té Ukrajině.
Nějaké přehledy a mapy jsem našel. Otázka je ale jak s redukcemina náš systém. Informace v různých fórech se diametrálně liší. Někdo píše, že redukce všude mají (osobně vím že to tak není), další napíše že je to blbost, že redukce nemají nikde. Pak někdo napíše, že se dá koupit levná redukce za cca 5-20 € (normálně stojí asi 250 €), ale nikdo to nepotvrdí a ani se neví kde by to mělo být.
Takže by mne zajímalo co nejvíce konkrétních a ověřených informací.

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

Revize CNG pro emise/STK u tovární zástavby na CNG

pátek, 27. července 2018, 00:30 | Založil: karlozs@centrum.cz

Na měření emisí(STK) vyžadují u vozů s tovární zástavbou CNG revizi CNG zařízení. Prý je potřeba zajet za osobou s osvědčením pro provádění revizí CNG.
Můžete mi prosím sdělit, jaký dokument (jaký má název přesně?) se v těchto případech vystavuje a za jakou cenu (orientačně) a to u PRVNÍ revize?
A jen informativně, zda se do onoho dokumentu (u PRVNÍ revize) vypisují všechny komponenty (láhve, regulátor, ventil atd.) na CNG tak, jako v případě LPG, nebo jen láhve?
Nebo je to ještě nějak jinak?

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

Po načepování CNG na čerpací stanici auto nejede.

úterý, 17. července 2018, 08:46 | Založil: lordyamich@seznam.cz

Dobré ráno všem v poradně,

včera na čerpací stanici v MS kraji jsem načepoval 15 kg CNG.

Na stanici jsem dojel v pořádku (auto je servisováno, minulý týden byly vyměněny všechny filtry, olej, svíčky, plynové hadičky, potřebné kapaliny, atd. diagnostika čistá), po zaplacení a snaze odjet jsem již neodjel.

Otočením klíčku se auto snažilo naskočit, ano - pokus číslo 2 vyšel, do chvíle, než se přeplo na CNG, v ten moment se komplet vyplo. Celou akci jsem provedl ještě jednou, abych se dostal na parkoviště vedle čerpací stanice.

Na benzín auto skočí po točení cca 3 sekund hned napodruhé, ale jakmile se přepne na CNG, motor po chvíli uhasne.

Na palubním počítači s vyřazenou rychlostí a stáním na místě jsem ještě sledoval aktuální spotřebu - mezi 0,5 kg - 1,5 kg, tedy snaha spotřebovávat CNG je, ale na záběr a rozjetí je po 10 m s motorem konec. Nechal jsem tedy celé operace.

Poté v rámci pojištění bylo auto odvezeno do servisu a v současnosti čekám.

S čerpací stanici sepsán reklamační protokol (podotýkám, že u ní čepuji pravidelně již několik měsíců) a problém vznikl až teď.

Není v poradně někdo, kdo mi může přiblížit, co se s autem mohlo stát a jak se tomu vyvarovat do budoucna?

Děkuji.

 
Zobrazit odpovědi (2)
 

Dojezd

sobota, 23. června 2018, 16:22 | Založil: petra.ehr@gmail.com

Dobrý den, mam renault scenic na lpg.Kdyz jedu na plyn, odecita se mi dojezd na benzin.Takze po chvili se mi rozsviti ,hladovy oko' , i kdyz je benzinova nadrz plna.Muzete mibporadit cim by to mohlo byt?Diky

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

Platby

čtvrtek, 21. června 2018, 18:06 | Založil: sysel.horca@gmail.com

Dobrý den, dnes jsem tankoval ve stráži nad Nisou cng. Po zaplacení jsem chtěl jít tankovat avšak do nádrže se nepustili jen za 0,3 koruny, vyjela uctenka, pak se to vyplo. Tak to tam zadávat znova tu platbu(700 Kč), jdu tankovat ale ihned po značku to zeleného tlačítka to napsalo end. Tak říkám ok, asi to nefunguje. Žádná uctenka nevyjela, na vyžádání uctenka vyjela ta za 0,3 koruny. Avšak teď jsem Koukal na účet a v rezervovanych platbách mám těch 0,3 koruny, ale i 700. Mám to nějak řešit nebo se to pak nestrhne? Dík za pomoc

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

Tankování v Chorvatsku

pondělí, 18. června 2018, 20:53 | Založil: vkoutny@email.cz

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat na stanice CNG v Hcorvatsku. Jestli jsou v provozu stále jen stanice v Záhřebu a v Riece. Děkuji

 
Zobrazit odpovědi (2)
 

Různé koncovky CNG v Německu

neděle, 6. května 2018, 14:46 | Založil: ceskadigitalni@seznam.cz

V Německu mají 2-3 různé koncovky tankovacích pistolí. Nevíte někdo o nějakém přehledu kde mají jakou koncovku? Děkuju

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

Koupě ojeté Octavie 1.4 TSI CNG

středa, 2. května 2018, 10:34 | Založil: fanast@seznam.cz

Dobrý den, uvažuji o koupy Octavie III 1.4 TSI r.v. 2015 s najetými 80 tisíci km. Na co bych se měl zaměřit (závady) a co mě případně čeká za nejbližší servis (co se týče CNG). Nebo další věci na co si dát pozor. Děkuji za odpovědi.

 
Zobrazit odpovědi (2)
 

Abdul-Latif Jameel

pátek, 27. dubna 2018, 08:18 | Založil: abdullatifjameel120@gmail.com

Jsme týmem lidí s profesionálně vyškoleným personálem, který se o vás postará finančně. Garantujeme rychlé vypořádání vašeho kreditu s vysokou spokojeností. Naše finance jsou vám plně k dispozici za velmi výhodnou úrokovou sazbu 3% a splátkový kalendář 1 až 30 let v závislosti na výši úvěru. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: abdullatifjameel120@gmail.com

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

Pomoc o radu

neděle, 22. dubna 2018, 08:29 | Založil: pepetr.m@seznam.cz

21.4.2018 v sobotu jsem koupil Auto Fiat Multipla combi r.v.2001 v CNG a benzinu. Pri ceste domu z Usti nad Labem do Brna jsem v Praze natankoval CNG pouze 10kg, tankovani se pak vyplo a ukazatel ukazal, ze nadrz CNG je plna. Po prepnuti na CNG to parkrat zacukalo a pak to ujelo asi 10 km a auto mi zhaslo. Prepnul jsem na benzin nastartoval a jel. Pri dalsich pokusech jizdy na CNG se opakovalo to same, pouze po rozdilnem poctu ujetych km. Rozmezi km od 2 do 15. Ted uz auto na plyn nejede vubec, ale ukazatel stale ukazuje plnou nadrz. Vedel by nekdo, co by to mohlo byt? A pripadne dobry servis na CNG Brno a okoli? dekuji nestastny Petr

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

CNG palivový filtr vw CADDY 2008

sobota, 24. března 2018, 09:11 | Založil: konecnybohumil@seznam.cz

Dobrý den, chci se zeptat zda má VW CADDY 2008 palivový filtr na CNG ? Případně kde ? Kdo ho může měnit ? Někdo říká že nemá , druzí tvrdí že má a musí se menit cca po 45tis km. Kde je pravda?

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

Ukazatel stavu cng

pátek, 23. března 2018, 07:10 | Založil: Schwars@seznam.cz

Zdravim Vw caddy 2.0 ecofuel neukazuje mi stav kolik mam v nadrzi plynu jsem stale na nule.auto normalne prepne na plyn ale dojezd mi ukazuje 0 km a ze mam nacerpat lyn.nevi nekdo co by to mohlo byt jestli nejaka pojistka nebo vaznejsi problem.dekuji

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

nabídka půjčky

pátek, 16. března 2018, 09:25 | Založil: pavelfer4@gmail.com

Garantuji Vám 24hodinovou půjčku. použijte v rámci kontaktu s námi nyní, Pro rychlou aplikaci, Použití v rámci; Úplné jméno: Úvěr Částka potřebná: Úvěr Účel: Úvěr Doba trvání: Telefonní číslo: Adresa / země:
Děkuji.
Pavel Fér
email: pavelfer4@gmail.com

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

Na CNG vypne motor na volnobehu

úterý, 13. března 2018, 13:12 | Založil: patrikrencik0@gmail.com

Zdravím vás. Chcem sa opýtať vlastním Opel Tigra 1.6 16V r.v 1998 mam problém na CNG mi zdochne motor na volnobehu. Otáčky ihneď spadnu motor sa vypne. V servie povedali ze je to veľmi zastarali system ktory sa už davno nedáva neda sa to opraviť. Upozornujem systém je naozaj stary ( tankovanie CNG pri motore) ak my vie niekto poradiť bol by som mu naozaj vďačny. Môžem aj zaslať fotky.
Ďakujem krásne

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

Tazne zařízení

neděle, 4. března 2018, 19:07 | Založil: lukas.futeras@seznam.cz

Dobrý den. Mám octavii 14 g-tec r.v. 2016 kombi a chci se zeptat jestli jde na toto auto namontovat tazne zařízení případně poradit kde ho montují v Praze děkuji

 
Zobrazit odpovědi (1)
 

Vw eco up sviti motor po tankovani cng

sobota, 20. ledna 2018, 13:40 | Založil: peter.von.misun@gmail.com

Po natankovani cng do vw eco up se rozsvitil zlute motor. Nevite co muzu cca cekat?

Dekuju

 
Zobrazit odpovědi (0)
 

Ceny garančních prohlídek VW Caddy CNG

úterý, 16. ledna 2018, 22:44 | Založil: jirka.ur@seznam.cz

Zdravím, neporadil by někdo, kam v Brně zajet do autorizovaného servisu VW na garanční prohlídku na Caddy 1,4 CNG po 15000km? Jde mi zhruba o cenové srovnání jednotlivých autorizovaných servisů, jestli bude všade po Brně cena garančky stejná, nebo jsou tam cenové rozdíly? CNGéčka VW musí bohužel jezdit na servis po 15000, takže mi jde o to, kde to zmáknout nejlevněc, protože při mým nájezdu 15000 za 4 měsíce, každý pětikilo dolů v ceně servisu dobrý.
Děkuji za případné odpovědi.

 
Zobrazit odpovědi (1)
 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

(165) VW Golf 1.4 TGI Masters...

Uvedení do provozu: 12/2014

Cena: 329 752 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Hodonín - BonettHodonín - Bonett31.8.2019
     
 
Praha 9 - ChlumeckáPraha 9 - Chlumecká25.8.2019