Provozujeme rozsáhlou síť stanic na bio-CNG

Více o (bio-)CNG a SEFE Mobility

Nabízíme řešení dodávek bio-CNG na míru

O SEFE Mobility GmbH

SEFE Mobility GmbH je 100% dceřinná společnost německé státní skupiny SEFE Securing Energy for Europe GmbH, která realizuje projekty umožňující čisté a efektivní využívání zemního plynu jako pohonné hmoty. Její aktivity se zaměřují na rozvoj infrastruktury schopné zásobovat nákladní a osobní automobily stlačeným (bio-CNG) a zkapalněným (LNG) zemním plynem. Ve spolupráci se svými strategickými partnery tak přispívá k ekologické mobilitě v Evropě.

Víme, o čem mluvíme, protože společnost SEFE Mobility patří k největším provozovatelům plnicích stanic CNG v Německu a v České republice. Na více než 50 veřejných plnicích stanicích pomáhá naše nabídka produktů a služeb již více než 15 let spolehlivě zásobovat naše zákazníky bio-CNG a snižovat dopad oxidu uhličitého, sazí a oxidů dusíku na životní prostředí v dopravě.

V současné době poskytujeme bio-CNG našim zákazníkům na 15 CNG stanicích po celé České republice a těšíme se, že naše portfolio ještě rozšíříme.

Více o SEFE Mobility

O CNG

CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn. Zemní plyn je dostupný v plynárenské síti v Evropě i v České republice a používá se především k výrobě tepla a elektřiny. Hovoříme-li o bio-CNG, máme na mysli obnovitelný zemní plyn, kde za základní komoditu pro jeho výrobu považujeme biometan vyráběný především z organických látek (hlavně odpadů) a syntetický metan technologií Power-to-Gas (P2G), která je již nyní dostupná v řadě evropských zemí. Pro dopravní účely musí být zemní plyn/biometan z hlediska koncentrace energie 200krát stlačen pomocí vysokotlakých kompresorů. I po stlačení zůstává (bio)CNG v plynné formě, která je uložena ve vysoce zabezpečené nádrži na čerpací stanici a ve vozidle. 

V Evropě v současné době existuje více než 1,3 milionu vozidel na zemní plyn a síť přibližně 4800 stanic na (bio-)CNG a (bio-)LNG (zkapalněný zemní plyn). CNG a LNG, zejména s využitím biometanu, mají obrovský potenciál snížit emise v odvětví mobility a očekává se, že budou hrát důležitou roli při přechodu na klimaticky neutrální kontinent.

Vozidla na CNG a LNG mohou rychle a s nízkými náklady snížit emise CO2 v odvětví mobility. Vzhledem k tomu, že zemní plyn obsahuje převážně metan, má ve srovnání s ostatními fosilními palivy nejmenší podíl CO2 na jednotku energie uvolněné při spalování a poskytuje o 25 % méně emisí CO2 než benzin a -15 % ve srovnání s vozidly na naftu. CNG lze navíc plně nebo částečně vyrábět z biometanu nebo syntetických plynů, což emise CO2 ještě snižuje. CNG je tedy považován za ekologické palivo.

Český trh zaznamenal velmi výrazný rozvoj výstavby plnících stanic, díky čemuž má jednu z nejhustějších sítí v Evropě. 

Vývoj počtu CNG stanic a vozů na CNG v ČR

Více o CNG

Aktuálně

SEFE Mobility otevírá další CNG stanici na Praze 5
Provozovatel sítě CNG stanic otevírá další, již šestnáctou plnící stanici na území ČR, tentokrát v Praze 5. Řidiči ji najdou na v Radlické ulici 222, přímo na benzínce`ÖMV.
SEFE Mobility spouští víkendové slevy

SEFE Mobility spouští víkendové slevy

čtvrtek, 16. února 2023

SEFE Mobility, provozovatel 14 plnících stanic v České republice připravil velmi zajímavou nabídku pro své zákazníky. Každému, kdo doplní CNG v sobotu nebo v neděli na stanicích tohoto provozovatele, poskytne slevu 1Kč/kg oproti poslední platné prodejní ceně před víkendem.

Novinky CNG+

Plánované odstávky CNG stanic v Nýřanech, Českém Krumlově a Jindřichově Hradci

Plánované odstávky CNG stanic v Nýřanech, Českém Krumlově a Jindřichově Hradci

22. února 2024

Provozovatel CNG stanic v Nýřanech, Českém Krumlově a Jindřichově Hradci oznamuje, že zmíněné stanice budou v příštím týdnu (od 26.2 - 28.2. 2024) dočasně mimo provoz kvůli revizní kontrole. Odstávky budou probíhat následovně:

Číst dále...

Česko patří mezi TOP 10 největších producentů bioplynu v Evropě, ve výrobě biometanu ale zaostává

Česko patří mezi TOP 10 největších producentů bioplynu v Evropě, ve výrobě biometanu ale zaostává

22. ledna 2024

Podle statistické zprávy Evropské bioplynové asociace (EBA) produkce biometanu v Evropě v roce 2022 vzrostla na 44 TWh, což představuje nárůst o přibližně 20 %. Největší nárůst jeho výroby byl ve Francii, Itálii, Dánsku a Spojeném království. I přesto, že Česká republika v produkci biometanu zaostává, díky provozu více než 600 bioplynových stanic v roce 2022 dosáhla téměř 8 TWh celkové produkce bioplynu a zařadila se mezi desítku nejvýznamnějších producentů v Evropě. Přestavbou stávajících bioplynových stanic na biometanové by Česko mohlo již v roce 2030 vyrábět 0,72 miliardy m3 biometanu.

Číst dále...