CNG+Traktor s pohonem na CNG
 

Traktor s pohonem na CNG

 
New_Holland_T6_140_MethanePower_tractor

Značka New Holland představila na výstavě v USA další model s pohonem na CNG. Již v minulosti prezentovala zavedení technologie CNG na starších modelech traktorů, získané zkušenosti zúročila na novém modelu.

Ten se vyznačuje FTP průmyslový motor, který byl speciálně vyvinutý pro aplikaci v zemědělství a disponuje výkonem 180 koní a maximálním točivým momentem 740 Nm, ve kterém se vyrovná naftovému provedení. Při srovnatelném výkonu však verze na CNG emituje až o 50% nižší hluk a je tedy ideální pro provoz kolem stáda a při práci v zastavěných oblastech.

Motor má stoichiometrické spalování, jehož výhodou jsou obdobné výkonové parametry ve srovnání s naftovým motorem za výrazněnižších emisí škodlivin a hluku. Nádrže jsou navrhnuty tak, aby jejich kapacita vystačila na celodenní provoz.
V případě, že traktor využívá biometan vyrobený na farmě, stává se provoz farmy nezávislým na fosilních palivech. Při použití biometanu traktor má v podstatě nulovou CO2 bilanci a snížení celkových emisí dosahuje až 80%.

Zdroj: NGV Journal

Komentáře k článku

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Facebook komentáře

 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

Zafira 1.6 CNG, NAVI, 11/2008,...

Uvedení do provozu: 11/2008

Cena: 115 000 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Praha 5 - StodůlkyPraha 5 - Stodůlky20.6.2018
     
 
Žebrák - D5 EXIT 34 BonettŽebrák - D5 EXIT 34 Bonett23.5.2018