CNG+Seat Arona na CNG, spekulace o Škoda Karuq
 

Seat Arona na CNG, spekulace o Škoda Karuq

 
Seat-20V20-Concept-3

Podle informací GNV magazine připravuje Seat nové SUV na zemní plyn, má se jmenovat Arona. Tato verze by měla být uvedena na trh v průběhu příštího roku, ihned po představení na ženevském autosalonu. Vůz se bude vyrábět ve Španělsku a bude v hierarchii SUV modelů figurovat pod novým Seatem Ateca.

Také automobilka Škoda o podobné verzi přemýšlí. Mělo by jít o 4,26 m dlouhý model, spekuluje se o využití registrovaného názvu Karuq. Vozy vycházejí z podvozkové platformy malých vozů, jako je VW Polo či Fabia, mají však zvýšenou stavbu karosérie, která je nyní žádaná zákazníky. Zatím nejsou zprávy o velikosti nádrží či použité motorizaci, ve hře je motor 1,0 či 1,5 TGI.

“Tento segment v nabídce pohonů na zemní plyn jednoznačně chybí a je tedy velmi vítaný”, komentuje plány automobilky Petr Hrubý ze společnosti E.On.

Do mladoboleslavského portfolia tento model celkem logicky zapadá, následovník Škoday Yeti povyrostl na 4,38 m a další možností je až rozměr obříhho Kodiaqu (4,69 m). “Pro zákazníky s požadavkem na vyšší posez a pohodlnější nastupování je nabídka menšího modelu SUV vítaná a je to indikátor toho, že CNG je reálnou alternativou pro nízké emise preferovanou světovými automobilkami” uvedl Václav Holovčák ze společnosti Bonett, provozující síť veřejných stanic CNG.

 

Komentáře k článku

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Facebook komentáře

 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

Škoda Octavia 1,4 G-TEC

Uvedení do provozu: 08/2015

Cena: 385 000 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Ústí nad LabemÚstí nad Labem19.7.2018
     
 
Liberec - Stráž nad NisouLiberec - Stráž nad Nisou19.7.2018