CNG+NovinkyTábor dostal cenu za alternativní pohony
 

Tábor dostal cenu za alternativní pohony

 

pondělí, 24. června 2019, 09:49

 
 

Více než 130 zástupců z řad politiků, koordinátorů a příznivců tohoto projektu obsadilo velký sál. Město Tábor obdrželo v rámci odborného programu razítko Dobrá praxe – Alternativní pohony v komunální technice. Díky užívání alternativních pohonů, zejména elektro a CNG byly vybrány Technické služby města Tábor.

Padesáté setkání Zdravých měst se věnovalo sdílení zkušeností a dobré praxe. Součástí podle koordinátorky Zdravého města a MA21 Jany Lorencové byly hlavně prezentace měst a obcí, Ministerstva vnitra či Ministerstva práce a sociálních věcí. „Součástí představení Tábora byla i prezentace technických služeb v podání jednatele Michala Polaneckého, který přítomné seznámil se zkušenostmi s alternativními pohony v komunální technice. Především pak s pozitivním vlivem na zdraví a kvalitu života občanů díky snižování hlukové zátěže, prašnosti a emisí z dopravy,“ vysvětlila.

Podle Michala Polaneckého mají alternativní pohony i ekonomický smysl s dobrou návratností a zvyšují i produktivitu práce.Technické služby disponují dvěma komunálními elektromobily, 12 automobily na CNG, dvěma elektrovysavači a strojním elektronářadím.

Václav Holovčák ze skupiny Bonett dodává: „ V souvislosti s udržitelnou dopravou v Táboře nelze zapomenut také na společnost COMETT PLUS, která již řadu let v Táboře provozuje autobusovou dopravu založenou na CNG. Společnost Bonett byla generálním dodavatelem tohoto velkého projektu.

Volně ze zdroje: Deník.cz

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

Volkswagen Golf Kom.1.4TGI CNG...

Uvedení do provozu: 06/2015

Cena: 308 700 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Hodonín - BonettHodonín - Bonett31.8.2019
     
 
Praha 9 - ChlumeckáPraha 9 - Chlumecká25.8.2019