CNG+NovinkyOpel přichází na trh s novými modely CNG vozidel
 

Opel přichází na trh s novými modely CNG vozidel

 

pátek, 1. září 2017, 18:55

Opel-Astra-2016-1600-24
 
 

Opel je známý svými modely na CNG již z minulosti, v poslední době však bylo podezřele ticho. To se snaží nyní napravit a to hned v nejobsazenějším segmentu s modelem Astra. Příznivci CNG se mohou tedy těšit na vůz, který dostal titul Auto roku 2016 a je v provedení jak krátkého hatchbacku, tak praktického kombi.

Motor má výkon 81 kW s maximálním točivým momentem 200 Nm, potěšitelná je velikost nádrží 19 kg, která by měla dát vozu dojezd až 460 km. S další 14 l benzinovou nádrží se v případě nouze je možné dostat ještě o dalších 200 km dále. Přes duální provoz je vůz koncipován jako monovalentní s optimalizací na CNG provoz. Výhodou je také použití kompozitových nádrží, které jsou lehčí než ocelové a nepodléhají korozi. Snížená hmotnost se pak příznivě projeví v dynamice a ekonomice provozu.

Astra je vítanou novinkou i pro provozovatele čerpacích stanic Bonett a E.On, oceňují vyšší dojezd díky 19 kg nádrži a použití lehkých kompozitových lahví. “Budeme věřit, že kromě zajímavých technických parametrů bude i příznivá cena tohoto ekologického modelu”, komentuje situaci na trhu Václav Holovčák ze společnosti Bonett, provozující jednu z největších sítí CNG čerpacích stanic v ČR.

Situaci na trhu s novými modely pečlivě sledujeme, v poslední době se můžeme těšit z rozšíření modelové nabídky jak u Opelu, tak u VW. Věříme, že s nabídkou vozů bude narůstat zájem o ekologický provoz na CNG. Na technické podrobnosti si však musíme počkat do uvedení na veletrhu ve Frankfurtu v září”, uvedl Petr Hrubý ze společnosti E.On, dalšího významného provozovatele sítě čerpacích stanic na CNG.

Zdroj: Gibgas.de

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

Volkswagen Caddy 2.0 EcoFuel...

Uvedení do provozu: 04/2012

Cena: 264 990 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Praha 5 - StodůlkyPraha 5 - Stodůlky20.6.2018
     
 
Žebrák - D5 EXIT 34 BonettŽebrák - D5 EXIT 34 Bonett23.5.2018