CNG+NovinkyBonett v roce 2018 opět jedničkou CNG trhu v Česku
 

Bonett v roce 2018 opět jedničkou CNG trhu v Česku

 

středa, 3. dubna 2019, 10:23

CNG_Shell_Barrandov
 
 

Čtvrtý rok v řadě se stala ryze česká společnost Bonett největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2018 zaznamenala rekordní prodeje 11,56 milionu m3 a na celkovém objemu v Česku se podílela více než 15 %. Se 36 stanicemi je nadále největší privátní CNG sítí u nás.

Bonett má za sebou další rekordní období. V roce 2018 totiž na svých 36 stanicích prodal celkově 11,56 milionu m3 stlačeného zemního plynu, což představuje meziroční nárůst o 27 % (2,52 milionu m3)! Zároveň se Bonett stal již po čtvrté za sebou jedničkou českého trhu. Z celkových 75,832 milionu m3 si „ukrojil“ 15,3 %, čímž opět navýšil svůj podíl. Mimochodem i celkové prodeje CNG v České republice byly v roce 2018 opět rekordní, meziročně zákazníci načerpali o 8,3 milionu m3 stlačeného zemního plynu víc.

„Pro nás je výsledek za rok 2018 velice cenný, povedlo se nám udržet vítězství v prodeji a současně navýšit podíl na trhu. Dokončili jsme řadu skvělých projektů a v tomto roce plánujeme otevřít celou řadu dalších stanic na prémiových místech,“ říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment. V současné době Bonett provozuje celkem 36 CNG plnicích stanic.

"V plánu jsou další stanice v síti hypermarketů Makro, se kterou má Bonett exklusivní spolupráci. Pokračuje ale i výstavba plnicích stanic v rámci klasických čerpacích stanic. Zatím poslední byly otevřené v Praze na Barrandově na čerpací stanici Shell v Geologické ulici, ve Slavkově u Brna na pumpě Tenryu nebo projekt na autobusovém nádraží Mělník. „Našim cílem je mít v síti Bonett v České republice minimálně 60 CNG stanic,“ nastiňuje budoucí cíle Václav Holovčák.

Spotřeba CNG v České republice roste nepřetržitě od roku 2004, a to díky čím dál většímu počtu plnicích stanic (185 – stav k 30. 1. 2019) i zvyšujícímu se počtu provozovaných vozidel na CNG. Jen vloni jich na našich silnicích přibylo přes 3500, celkem jich jezdí cca 22 600. Na celkové spotřebě se významně podílí autobusy, jejichž počet také rok od roku roste. Zatímco ještě v roce 2014 jich po našich silnicích jezdilo zhruba 500, na konci loňského roku už to bylo přes 1200. „Polovina všech autobusů na CNG je plněna na technologiích dodaných naší skupinou,“ říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.

Více informací o skupině Bonett naleznete na adrese: www.bonett.cz

Bonett

Bonett je největším prodejcem pohonné hmoty CNG do vozidel v ČR v letech 2015, 2016, 2017 a 2018. Působí na českém, slovenském a polském trhu a orientuje se na investice, provozování a dodávky stanic na alternativní paliva.

Skupina má v portfoliu pod značkou BONETT EUROGAS aktuálně 36 CNG stanic v investiční hodnotě více než 300 milionů korun, mezi nimi například velké veřejné autobusové plnicí stanice CNG v Liberci, Kladně, Přerově, Mělníku a dalších městech. Bonett má podíl více než 15 % na prodeji CNG v ČR.

V příštích letech Bonett plánuje vybudovat několik desítek dalších nových CNG stanic a pilotní LNG projekty. Celkové investice jsou plánovány až na 500 milionů korun.

Bonett technologie plnicích stanic CNG jsou spojeny se špičkovou technologií s až pětiletou zárukou, nadstandardními službami a non-stop servisem včetně nepřetržitého dispečinku. Stanice Bonett je možno najít například i v továrnách Škoda Auto, Volkswagen nebo výrobce autobusů Iveco. Bonett vybudoval i největší plnicí stanice CNG ve střední Evropě, a to pro Dopravní podnik Ostrava a Dopravní podnik Brno.

Z technologií Bonett je plněno 50 % všech CNG autobusů v ČR. Bonett je s více než 70 realizovanými CNG projekty největším dodavatelem CNG technologií v Česku i Slovensku. Poskytuje i veškeré související projekční, poradenské, ekonomické a finanční služby, včetně investic a provozování CNG stanic a prodeje CNG konečným zákazníkům.

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

Volkswagen Caravelle 2.0...

Uvedení do provozu: 12/2011

Cena: 469 000 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Hodonín - BonettHodonín - Bonett31.8.2019
     
 
Praha 9 - ChlumeckáPraha 9 - Chlumecká25.8.2019