Poskytujeme portfolio služeb v oblasti CNG v celé ČR

Nabízíme fleetové služby v oblasti CNG šité na míru

Více o CNG a Gazprom NGV Europe

O Gazprom NGV Europe

Gazprom NGV Europe GmbH je stoprocentně vlastněná dceřiná společnost GAZPROM Germania, která realizuje projekty umožňující čisté a efektivní využívání zemního plynu jako pohonné hmoty. Její aktivity se zaměřují na rozvoj infrastruktury schopné zásobovat nákladní a osobní automobily stlačeným (CNG) a zkapalněným (LNG) zemním plynem. Ve spolupráci se svými strategickými partnery tak skupina Gazprom přispívá k ekologické mobilitě v Evropě.

Gazprom NGV Europe v současné době provozuje 47 čerpacích stanic na zemní plyn v Německu a 14 dalších čerpacích stanic na zemní plyn v České republice. Produktové portfolio NGVE zahrnuje různé typy technologií a čerpacích stanic, jako jsou plnicí stanice integrované do konvenčních čerpacích stanic a samostatné čerpací stanice speciálně navržené pro CNG.

NGVE má také mnohaleté provozní zkušenosti v oblasti tankování LNG. Gazprom NGV Europe provozuje jak veřejně přístupné čerpací stanice, tak soukromé čerpací stanice zemního plynu postavené speciálně pro významné zákazníky, provozovatele vozových parků a logistické společnosti.

Více o Gazprom NGV Europe GmbH

O CNG

CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (Compressed Natural Gas). Zemní plyn je k dispozici v plynárenské síti v celé Evropě a v České republice se využívá' hlavně k výrobě tepla a elektřiny.

V Evropě v současné době jezdí po silnicích více než 1,3 milionu vozidel na zemní plyn (NGV), které využívají hustou síť cca 4 000 stanic CNG a LNG (zkapalněný zemní plyn). CNG a LNG mají obrovský potenciál snížit emise v odvětví mobility a očekává se, že budou hrát důležitou roli při přechodu na klimaticky neutrální kontinent. Vozidla na zemní plyn mohou rychle a efektivně snížit emise CO2 v celém odvětví mobility. Vzhledem k tomu, že zemní plyn obsahuje hlavně metan, má nejmenší podíl CO2 na jednotku energie uvolněné při spalování ve srovnání s jinými fosilními palivy a poskytuje o 25% méně emisí CO2 než benzín a -15% ve srovnání s naftovými vozidly. Kromě toho může být CNG zcela nebo částečně vyroben z biometanu nebo syntetických plynů, což ještě více snižuje emise CO2. CNG je tedy považován za ekologické palivo.

Český trh zaznamenal velmi výrazný rozvoj výstavby plnících stanic, díky čemuž má jednu z nejhustějších sítí v Evropě. 

Vývoj počtu CNG stanic a vozů na CNG v ČR

Více o CNG

Aktuality

Moravskoslezský kraj vyřadil stará auta na benzín, nahradil je ekologičtějšími CNG vozidly

Moravskoslezský kraj vyřadil stará auta na benzín, nahradil je ekologičtějšími CNG vozidly

16. září 2021

Čtyři nová auta s pohonem na CNG mají k dispozici zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Vozidla, která jsou šetrnější k životnímu prostředí, využívají k vyřizování pracovních povinností.

Číst dále...

Navýšení výkonu CNG stanice v Ostravě, Bohumínská ul.

Navýšení výkonu CNG stanice v Ostravě, Bohumínská ul.

14. září 2021

CNG stanice Ostrava - Bohumínská ul. bude do 23.9. mimo provoz z důvodu rekonstrukce a navýšení kapacity.

Číst dále...

Mladá Boleslav učinila první krok k ekologické likvidaci odpadů

Mladá Boleslav učinila první krok k ekologické likvidaci odpadů

31. srpna 2021

Zastupitelé na srpnovém jednání vzali na vědomí informace o postupu příprav výstavby centra ekologického zpracování odpadu. “Jsem rád, že se nám konečně podařilo začít a máme před sebou první krok, který umožní ekologickou likvidaci a využití odpadů v našem městě,“ uvedl primátor Raduan Nwelati. V první fázi tedy vznikne odpadová bioplynová stanice s dávkováním vyrobeného biometanu do sítě zemního plynu včetně vlastní čerpací stanice.

Číst dále...

CNG stanice v Mohelnici mimo provoz od 30.8. do 3.10. 2021

CNG stanice v Mohelnici mimo provoz od 30.8. do 3.10. 2021

26. srpna 2021

Z důvodu modernizace čerpací stanice MOL v Mohelnici bude celá čerpací stanice od 30. 8. do 3.10. uzavřena. V tomto období bohužel nebude možné ani tankování CNG.

Číst dále...

Naše stanice CNG v ČR

Gazprom NGV Europe provozuje v České republice 14 dalších plnících stanic na zemní plyn.

  • Pohodlně obslužné lokality na veřejných čerpacích stanicích nebo snadno dostupné samostatné čerpací stanice, z nichž většina funguje 7 dní v týdnu a 24 hodin denně
  • Nabídka elektronických plateb s akceptací bankovních, fleetových a CNG karet
  • Vysoká spolehlivost díky optimalizovanému servisu a dlouholetým zkušenostem s výhradním použitím spolehlivé a osvědčené technologie stanic CNG a inteligentního telemetrického systému
  • Cenové výhody - zákaznické slevy při odběru od 50 kg týdně

Naše stanice CNG v ČR

Brno

Opavská 26/8, Brno

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Hradec Králové

Kladská 1082, Hradec Králové

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Kolín

Plynárenská 824, Kolín

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Králův Dvůr u Berouna

Pod Dálnicí 326, Králův Dvůr u Berouna

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Mohelnice

Třebovská, Mohelnice

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Most

Dělnická 34, Most

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Olomouc

Lipenská 52, Olomouc

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Opava

Bruntálská 683/6, Opava

Po-Ne: 05:00 - 22:00

Ostrava

Bohumínská, Ostrava

Po-Ne: 05:00 - 22:00

Plzeň

Chebská 15, Plzeň

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Praha 6

Pod Paťankou 1, Praha 6

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Příbram

Zdabořská 493, Příbram

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Zábřeh

Dvorská 2347/23, Zábřeh

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Zdiby

Zdiby, Zdiby

Po-Ne: 00:00 - 24:00

Co nabízíme

NGVE se vždy zaměřuje na optimalizaci své sítě CNG stanic. Aby poskytla svým zákazníkům infrastrukturu přizpůsobenou jejich potřebám, analyzuje a implementuje NGVE nejen výstavbu nových plnících stanic, ale také akvizici stávajících od dalších provozovatelů či jejich relokaci.

Gazprom NGV Europe GmbH nabízí svým partnerům a zákazníkům širokou škálu produktů a služeb v rámci provozu CNG stanic, např. možnost platby palivovou kartou pro plnění zemního plynu. Mezi hlavní výhody pro podnikové zákazníky patří bezhotovostní platby na všech akceptačních místech a vystavení měsíčních faktur se kompletním seznamem všech aktivit zákazníka. NGVE navíc nabízí slevovou program pro měsíční plnění zemního plynu na svých stanicích v závislosti na množství doplňovaného paliva.

NGVE také vidí velký potenciál pro pohon těžkých nákladních vozidel na zemní plyn. Je totiž jediným alternativním palivem, pro které již dnes existují funkční technologie a které je plně konkurenceschopné nákladní dopravě využívající dieselové motory. Na rozdíl od jiných alternativních paliv mají nákladní automobily poháněné CNG vysoký potenciál, zejména na dlouhé vzdálenosti. Používání zemního plynu jako paliva nabízí logistickým společnostem významné ekonomické výhody: nižší ceny pohonných hmot pro zemní plyn ve srovnání s naftou, současná výjimka pro mýtné pro nákladní vozy na zemní plyn na všech dálnicích a federálních dálnicích a investiční podpora pro nákup vozu na zemní plyn.

Příklady našich služeb a produktů:

  • Výstavba a provoz nových čerpacích stanic na CNG (soukromé i veřejné)
  • Převzetí nebo přemístění čerpacích stanic CNG třetích stran
  • Analýzy vlastnictví celkových nákladů (včetně plánování tras pro zákazníky vozového parku)
  • Individuální cenová analýza a flexibilní cenové programy
  • Digitální měsíční fakturace prostřednictvím fleetových karet
  • Marketingové služby - věrnostní program (např. zákaznická karta MOL)

 
Více informací