CNG+NovinkyZájem o vozy na CNG v Česku roste, E.ON rozšiřuje
 

Zájem o vozy na CNG v Česku roste, E.ON rozšiřuje síť plnicích stanic

 

pátek, 10. listopadu 2017, 11:30

46348v16_IMG_0108
 
 

Prodej aut na CNG každoročně narůstá. V roce 2015 jich v Česku bylo registrovaných 12 000, ve třetím kvartálu 2017 již přes 18 000.

 

Průběžně se také rozšiřuje síť plnicích stanic, na čemž mají velký podíl energetické společnosti. Například E.ON v nejbližších týdnech chystá otevřít nové plničky třeba v Teplicích, Blansku nebo Toužimi.

Prodejci vozidel očekávají stále rostoucí zájem o vozy na alternativní paliva, jako je například CNG. „Přestože stoupá zájem o užitková vozidla na CNG, jejich cena je relativně stabilní. Vzhledem k roku 2016 narostla pouze o 1 %. Nejprodávanějšími modely v naší distribuci jsou Fiat Dobló, Fiorino nebo Ducato,“ vysvětluje Michal Bílek ze společnosti Auto Future. Pokud jde o trh CNG vozů celkově, v prodejích suverénně vede Škoda Octavia.

S nejnovějšími modely vozů na CNG přišel koncern Volkswagen. Do portfolia CNG modelů přibylo například nové Polo a Seat Ibiza. Automobilka Audi rozšiřuje nabídku g-tron o modely A4 Avant a A5 Sportback.

Značka prezentuje, že jde o nejširší nabídku aut na CNG v prémiové třídě. Se stlačeným zemním plynem cílí automobilky zejména na firmy. Zájem o nákup vozů s pohonem na CNG podporují též poskytovatelé energií, kteří se snaží nabídnout svým zákazníkům výhodnější podmínky pro pořízení takového auta.

S rostoucím počtem automobilů na stlačený zemní plyn (CNG) rostou i nároky na síť plnicích stanic. Ty jsou již nyní dostupné napříč celou republikou, infrastruktura se však vzhledem k poptávce přirozeně stále rozrůstá. Česká republika se v počtu plnicích stanic snaží vyrovnat ostatním evropským státům, přičemž největší zastoupení plniček má v Evropě Itálie a sousední Německo.

„V Česku stále sledujeme zvyšující se počet vozů na CNG. V roce 2015 zde bylo 12 000 registrovaných vozů, za třetí kvartál roku 2017 je těchto vozů už 18 110,“ komentuje Michal Novotný, manažer CNG ze společnosti E.ON, která dlouhodobě pracuje na rozšiřování sítě plnicích stanic. V ČR provozuje 19 veřejných a 1 neveřejnou plničku a aktuálně staví další veřejnosti přístupné stanice.

„V nejbližších týdnech chystáme otevření čtyř nových plnicích stanic, a to v Pelhřimově, Toužimi, Blansku a Teplicích,“ dodává Novotný. V Teplicích bude plnička otevřena v těsné blízkosti čerpací stanice Tank ONO, v Blansku u OMV, v Toužimi u stanice Shell a v Pelhřimově u areálu Agrostroj Pelhřimov.

Zdroj: tisková zpráva

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

(143) Volkswagen Caddy Maxi 1.4...

Uvedení do provozu: 09/2016

Cena: 499 000 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

VrchlabíVrchlabí24.1.2019
     
 
Vrchlabí - BonettVrchlabí - Bonett24.1.2019