CNG+NovinkyTN.cz: Zájem o alternativní paliva stále roste
 

TN.cz: Zájem o alternativní paliva stále roste

 

pátek, 18. srpna 2017, 12:04

IMG_1524
 
 

Mezi novými auty je i díky státní podpoře znatelný zvýšený zájem o plně elektrické a hybridní vozy nebo vozy na CNG. Na trhu ojetých vozidel jsou ale prodejní trendy odlišné. Zákazníci se alternativních pohonů stále trochu bojí. Ojeté vozy s alternativním pohonem volí zpravidla lidé, kteří už s méně tradičními pohony mají zkušenosti

Na trhu nových aut vykazují nejlepší prodejní výsledky auta jezdící na stlačený zemní plyn (CNG). Těch se jen za první pololetí letošního roku prodalo téměř 300. Hybridní a plně elektrické vozy zaujaly v rámci alternativních pohonů druhé místo s počtem 245 aut. Již dva roky po sobě tak v prodejích předběhly dříve nejoblíbenější auta na LPG.

I když trh s ojetinami zpravidla kopíruje prodejní statistiky nových vozů, je zde znatelné několikaleté zpoždění. „U ojetin jsou mezi motoristy stále nejoblíbenější auta na LPG. Řidiči si je oblíbili pro jejich nenáročnost a značné úspory na provozních nákladech. Jen za první pololetí se jich v našich autocentrech prodalo přes 400,“ říká provozní ředitel AAA AUTO Petr Vaněček. Oproti loňskému prvnímu pololetí je však v zájmu o LPG vozy patrný drobný propad.

Zvýšená poptávka byla naopak zaznamenána po ojetinách na CNG, tento segment tak pomalu začíná kopírovat trend nastavený u nových automobilů. Na trh se pomalu dostávají auta z firemních flotil i od soukromníků, kteří svá auta pravidelně obměňují. „Je zajímavé sledovat chování zákazníků, kteří si oblíbili auta na CNG. Je u nich velmi dobře vidět, že si na CNG zvykli, a když obměňují vozový park, ve většině případů sáhnou opět po voze na stlačený zemní plyn,“ doplňuje Vaněček.

Samotnou kapitolou jsou hybridy a elektromobily. Z alternativních paliv jsou v podstatě nejmladší a lidé k nim nacházejí cestu celkem pomalu. Oproti loňskému prvnímu pololetí sice dvojnásobně vrostly jejich prodeje, ale zájem potenciálních zákazníků je zatím spíše vlažný. „U hybridů zaznamenáváme každoročně lehký nárůst v prodejích, čisté elektromobily jsou v našich autocentrech ale stále spíše raritní záležitostí. Obecně platí, že u každé nové technologie chvíli trvá, než jí zákazníci začnou důvěřovat. Stejné je to i v tomto případě,“ uzavírá Petr Vaněček.

Zdroj: TN.cz

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

VW Golf 1.4 TGI Sports Combi...

Uvedení do provozu: 02/2015

Cena: 458 590 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Praha 5 - StodůlkyPraha 5 - Stodůlky20.6.2018
     
 
Žebrák - D5 EXIT 34 BonettŽebrák - D5 EXIT 34 Bonett23.5.2018