CNG+NovinkyS CNG budete mít jistotu vjezdu do center měst
 

S CNG budete mít jistotu vjezdu do center měst

 

pátek, 23. února 2018, 08:26

Diese-Autos-haben-Zukunft-1200x800-3b1328f87567c0f4
 
 

V Německu nyní probíhají horlivé diskuze o snížení zněčištění vzduchu ve velkých městech. Aglomerace jako Stuttgart dokonce zavedla zákazy vjezdu naftových vozidel, u kterých se má za to, že jsou výraznými emitenty karcirogenních prachových částic. Časopis Autobild se snaží vysvětlit problematiku a doporučuje, jak se vyhnout případným problémům při vjezdu do měst. Jednou z doporučovaných alternativ je i CNG, podle Autobildu je zemní plyn jasnou volbou díky nízkým emisím a příznivé ceně provozu.

SRN je známé svou snahou o čisté životní prostředí, současně je v zemi silný automobilový průmysl, který profituje z prodejů vozidel. Přes platné normy se v posledních letech diskutuje o tom, že vozidla emitují v reálném provozu výrazně více škodlivin, než dokazují analýzy prováděné v laboratorních podmínkách. Legislativci proto nyní definují nové normy, jejichž základem by měly být skutečné jízdní podmínky. Město Stuttgart však na nové podmínky nečeká a již od roku 2018 zakazuje vjezd do centra města naftovým vozidlům s emisní normou menší než EUR 6. Vše výše uvedené jen komplikuje rozhodování subjektů, které uvažují o nákupu nových vozidel. Nervozita je znát i na trhu v s naftovými vozy. Klesá jak zájem o ně, tak i jejich zůstatková cena. Konkrétně u 3 roky starých dieselů byla zůstatková hodnota vozu v lednu 2017 56%, koncem roku již “jen” 52,6%.

ADAC (Německý autoklub) a Autobild společně doporučují poohlédnout se po všech alternativních pohonech a podle vlastních potřeb pak zvažovat naftové provedení splňující normu Euro 6d-TEMP (často za pomoci systému SCR s přístřikem močoviny) a u benzínových motorů dbát na existenci filtru pevných částic. Přitom řešení může být jednoduché. Pohon na stlačený zemní plyn vyniká nízkými emisemi, dostupnou pořizovací cenou a provozními náklady. Koncern VW nabízí v současnosti 16 modelů, k novinkám patří VW Polo a Seat Ibiza. Mezi další alternativy patří hybridní pohony či elektromobily, jejich pořizovací ceny jsou však výrazně vyšší než zmiňované modely na CNG.

Volně přeloženo z Autobild.de 
Foto: Autbild.de

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

(494) Volkswagen TRANSPORTER T5...

Uvedení do provozu: 10/2014

Cena: 399 000 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Plzeň - Chebská ul.Plzeň - Chebská ul.25.12.2018
     
 
Plzeň - Domažlická ul.Plzeň - Domažlická ul.20.11.2018