CNG+NovinkyLinky MHD v Brně obsluhují autobusy na CNG. Nákup
 

Linky MHD v Brně obsluhují autobusy na CNG. Nákup vyšel na půl miliardy

 

neděle, 29. července 2018, 22:18

DSC_0683
 
 

Dalšími novými autobusy na stlačený zemní plyn se může nyní chlubit brněnský dopravní podnik. Jejich výhodou je krom ekologičnosti také nízkopodlažnost a klimatizace. Tu lidé v teplých letních dnech ocení nejvíc. Brněnský dopravní podnik nakoupil autobusy na stlačený zemní plyn. I díky nim se neustále zlepšuje brněnské ovzduší.

34 kloubových a 16 dvounápravových autobusů na stlačený zemní plyn, označovaný jako CNG, má nově k dispozici brněnský dopravní podnik. Třetí etapou tak ukončil nákup těchto vozidel, která mají svou ekologičností přispět k lepšímu ovzduší v moravské metropoli.

Nákup vozů byl realizován ve třech etapách. Prvními vozy se mohli cestující svézt již na konci minulého roku. Věřím, že cestující v následujících tropických dnech ocení hlavně klimatizaci salónu,“ doplnil k nákupu generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Nové autobusy přišly dopravní podnik na skoro půl miliardy korun. Více než osmdesát procent z 498 milionů pokryje dotace z Evropské unie.

Brněnský dopravní podnik začal s plynofikací v roce 2014. Od té doby už má polovinu vozového parku tvořenou právě autobusy na stlačený zemní plyn.

Zdroj: Brnocity.cz
Autor: Jindra Petr
Foto: CS-dopravak.cz

 

Komentáře k novince

 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

Volkswagen Golf 1,4 CNG Variant...

Uvedení do provozu: 09/2014

Cena: 387 200 Kč

 
 
 

VW Caddy Ecofuel TGI CNG od r. 2015

Všestranný pomocník
 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

JihlavaJihlava3.5.2019
     
 
Praha 5 - JinonicePraha 5 - Jinonice24.2.2019