CNG+NovinkyBonett letos otevře rekordních 15 stanic na CNG
 

Bonett letos otevře rekordních 15 stanic na CNG

 

středa, 18. května 2016, 13:32

1000x1000-1453801979-bonett-dp-ostrava-rychlostni-test-stanice-o-vy-konu-4100-nm3h-2
 
 

Největší prodejce stlačeného zemního plynu pro dopravu v České republice hodlá letos otevřít patnáct nových plnicích stanic a do rozšíření své sítě bude investovat dalších více než 100 milionů korun.

Společnost Bonett pokračuje ve zvyšování kvality služeb pro své zákazníky a upevňování pozice největšího prodejce zemního plynu pro dopravu u nás. Prvním krokem bylo plošné zlevnění stlačeného zemního plynu na začátku února, kterým Bonett reagoval na klesající ceny klasických pohonných hmot i zemního plynu ve světě. „Nárůst výtoče na našich plnicích stanicích jenom potvrdil správnost tohoto rozhodnutí, které k nám navíc přivedlo i nové zákazníky,“ říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment.

Dalším krokem je další rozšiřování dostupnosti plnicích stanic. Současných osmnáct stanic na přelomu května a června doplní další, a to v západní části Hradce Králové v Koutníkově ulici. Stanice se nachází v blízkosti důležitého dopravního uzlu, kde se stýkají mezinárodní silnice z Prahy, Liberce a Náchoda. „Kapacita této nové stanice bude 200 m3/h a její součástí bude i sklad plynu pro téměř 1500 m3 plynu, stanice umožní skutečně rychlé tankování vozidel i na západě Hradce Králové“ říká Václav Holovčák. V Hradci Králové jde již o druhou plnicí stanici Bonett, první stojí ve východní části města ve Stavební ulici vedle depa České pošty.

V Královéhradeckém kraji Bonett plánuje vybudování dalších vlastních stanic. Po letos již otevřené stanici Jičín v červnu dokončí CNG stanici ve Vrchlabí, 800 metrů od závodu Škoda Auto, která se prostřednictvím Octavie CNG velkou měrou podílí na prudkém rozmachu CNG pohonu v ČR. Další stanici Bonett postaví v Náchodě, kde půjde o vůbec první CNG plničku v tomto městě. „Tuto stanici ocení i ti, kteří cestují do Polska, kde není síť plnicích stanic na CNG zdaleka ta široká jako u nás,“ vysvětluje Václav Holovčák.

Letos Bonett umožní řidičům tankovat CNG nově ještě v Turnově, Hodoníně, Havlíčkově Brodě, Plzni, a dalších městech. Do konce letošního roku by se měla síť Bonett rozšířit o patnáct nových míst, celkem tak bude Bonett provozovat rekordních více než 30 veřejně přístupných stanic. „Naše investice do CNG technologií již dosáhla téměř 200 milionů korun, letos to bude dalších více než 100 milionů korun,“ shrnuje Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment.

Plány Bonett do roku 2017 počítají s minimálně 40 vlastními plnicími stanicemi.
    
Více informací o skupině Bonett naleznete na adrese: www.bonett.cz

Bonett

Bonett je největším prodejcem CNG do vozidel v ČR. Působí na českém a slovenském trhu, a orientuje se na investice, provozování a dodávky stanic na alternativní paliva. Skupina provozuje pod značkou BONETT EUROGAS aktuálně 18 CNG stanic, například velké veřejné autobusové plnicí stanice CNG například v Liberci, Kladně, Přerově, a dalších městech, a má podíl 15 % na prodeji CNG v ČR. V roce 2016 plánuje otevření dalších až 15 nových CNG stanic, v příštích letech několik desítek nových CNG stanic. Bonett technologie plnicích stanic CNG jsou spojeny se špičkovou technologií s až pětiletou zárukou, nadstandardními službami a non-stop servisem včetně nepřetržitého dispečinku. Stanice Bonett je možno najít i například v továrnách Škoda Auto, Volkswagen, nebo výrobce autobusů Iveco, Bonett vybudoval i největší plnicí stanice CNG ve střední Evropě; z technologií Bonett je plněno téměř 50 % všech CNG autobusů v ČR, Bonett má majoritní podíl na všech nově budovaných CNG stanicích. Bonett poskytuje i veškeré související projekční, poradenské, ekonomické a finanční služby, včetně investic a provozování CNG stanic a prodeje CNG konečným zákazníkům.

Kontakty:

Bonett Gas Investment, a. s.     
Ing. Václav Holovčák    
místopředseda představenstva                  
Sudoměřská 1293/32, 130 00 Praha 3  
tel.: 222 801 911    
gsm: 604 287 056    
management@bonett.cz

Komentáře k novince

Tom
Tom

Tak jak vidím, zatím se moc nedaří otevírat nové stanice. Snad se to za poslední tři měsíce zlepší, ale počet stanic zjevně zůstane směšně malý i nadále. Tím nemyslím jen uvedenou společnost. Před časem se psalo, že v této době už bude v provozu minimálně 200 stanic a ono nic, ještě jich není ani 130.

úterý, 27. září 2016, 03:09
 
Habrman
Habrman

Chtělo by to určitě zasíťovat oblast České Třebové a Ústí nad Orlicí

čtvrtek, 18. srpna 2016, 09:05
 
Roman Tobiška
Roman Tobiška

Škoda, že Vrchlabí, kde se výroba škodovek scvrkává (až nejspíš zanikne), dostalo přednost před rostoucími Kvasinami. Postavit tak CNG stanici někde u Vamberka na křížení silnic 14 a 11 to by byl nápad! Hezky by to rozpůlilo ten dlouhatánský úsek mezi Náchodem a Svitavami (a koneckonců i mezi Hradcem a Zábřehem).

středa, 27. července 2016, 18:41
 
Ak
Ak

Jedna bude nove v

úterý, 31. května 2016, 20:06
 
Holovčák Václav
Holovčák Václav

Hezký den, dejte nám tip na vhodný pozemek pro vybudování CNG stanice v dané lokalitě a rádi ji tam vybudujeme. V Brně se snažíme vhodnou lokalitu najít již dlouho, ale nějak se nám nedaří.. Za vhodný tip vedoucí ke zprovoznění stanice v dané oblasti nabízím Bonett CNG kartu se slevou 2kč/1kg na dobu 1 roku, nebo dle dohody. Za případné tipy předem děkujeme, směřujte je prosím na obchod@bonett.cz. Děkuji, Václav Holovčák, Bonett

úterý, 24. května 2016, 11:08
 
Tom
Tom

To jsem tady psal už několikrát, ale marně. Asi podle investorů těch 10 tisíc aut denně co jedou směr Svitavy je jim málo. Brno-západ, Kuřim, Černá hora, Boskovice, Letovice.... prostě nic.

úterý, 24. května 2016, 00:08
 
Avs
Avs

jeste tak Brno-zapad - od centra na vychod jsou 4 a na druhou stranu 0 :(

čtvrtek, 19. května 2016, 12:42
 
 
Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Facebook komentáře

 
 
 
 

Bonett


Nabídka vozů

 
 

VW Touran cng

Uvedení do provozu: 07/2007

Cena: 168 000 Kč

 

 

facebook

 

Poslední hodnocené stanice

Jeseník - BonettJeseník - Bonett5.8.2019
     
 
TepliceTeplice29.6.2019